Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Czy jesteś za takim rozwiązaniem?
Tak 86%  86%  [ 6 ]
Nie 14%  14%  [ 1 ]
Razem głosów : 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przydział kierowców i zwalnianie
PostWysłany: 15 Lip 2019, 11:21 

Aby zwolnić przydział kierowców lub wysłać kierowce z konkretnymi umiejetnościami w chwili obecnej jesteśmy zmuszeni do skakania po garażach. W chwili obecnej mając konto premium bez skakania po garaach możemy tylko wysłać kierowców poniżej ustawionego % na urlop i na tej samej zasadie zrobić przydział, gdzie możemy ustawić jakie minimalne umiejetności maja miec kierowcy wybierani. Ok fajnie, ale załóżmy, że większość z nas ma ponad 300 garaży do tego nie ma możliwości wyszkolić kierowców wyżej niż na 3* i mam w garażach kierowców którzy mają np 3*, 4* i 5* wiec jak ustawie by mi przydzieliło do auta z minimum 3* to jeżeli w tym samym garażu mam kierowców z 4* automatycznie przydzieli mi tych wyższych, więc np aby wsadzić do 200 garaży kierowców z 3* by sobie pojeździli i się wyżej wyszkolili jestem skazany obecnie na skakanie po wszystkich garażach i w każdym garażu robić to manualnie. Tak, więc pytanie do administracji a zarazem propozycja czy dałoby rade dodać opcje multi zwalnianie przydziału kierowców a także przydział kierowców z określonymi umiejetnościami?

Temat postu: Re: Przydział kierowców i zwalnianie
PostWysłany: 29 Lip 2019, 16:30 

Miejscowość: Sosnowiec
Wydąje mi się, że wystarczyłoby aby system przydzielał w danym garażu kierowcę najsłabszego z najlepszym. Teraz do jednego auta przydziela dwóch kierowców z 5G, a do drugiego dwóch kierowców z np. 3G. Chcąc brać powroty, trzeba przydzielać kierowców do każdego auta z osobna.

PostWysłany: 19 Sie 2019, 09:44 

w szczególności ta funkcja przydałaby się na s8, w tej chwili multi przydział kierowców jest małoużyteczny, chyba, że ktoś nie szkoli kierowców i ma wszystkich 1 gwiadkowych to nie robi mu to różnicy

Spedycja V.I.P. Transport

PostWysłany: 30 Sie 2019, 18:11 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Takie coś wystarczy do przydziału?
https://blog.cargotycoon.pl/?p=4825

Czy zwalnianie przydziału ma wysyłać od razu na urlop czy nie ?
Przyznam, że wysyłanie od razu na urlop kierowców z określonymi umiejętnościami będzie szybsze.

PostWysłany: 31 Sie 2019, 10:41 

speedy napisał(a):
Takie coś wystarczy do przydziału?
https://blog.cargotycoon.pl/?p=4825

Czy zwalnianie przydziału ma wysyłać od razu na urlop czy nie ?
Przyznam, że wysyłanie od razu na urlop kierowców z określonymi umiejętnościami będzie szybsze.

Zdecydowanie zwolnienie przydziału nie powinno wysyłać na urlop.

Przykładowa sytuacja dla osób szkolących kierowców: pierwszy przydział kierowcy 3g+4g, w trasie szkolą się do 4g+4g (morale ciągle świetne) - docelowym zabiegiem jest załadowanie do samochodu znowu obsady 3g+4g, a wyszkolonego kierowcę przerzucić do innego np. nowego auta. W tym przypadku urlop by opóźniał cały manewr o min. 1 dzień.
Jedną z opcji dla pojedynczego garażu, a już w jakimś stopniu ułatwiające działanie, byłoby na zakładce Samochody, po zaznaczeniu kilku aut możliwość wyboru 'Zwolnij przydział' obok wystawiania w komis wielu aut.
Można by poszukać innych rozwiązań np. w dziale kadr przy wybraniu opcji w Samochodzie dodanie opcji 'pokaż tylko 1szego kierowcę', 'pokaz tylko zmienników' - umożliwiłoby to zaznaczenie wybranych i zwolnienie przydziału wielu za jednym razem np. wyszkolonych pierwszych kierowców 4g. Ewentualnie dodanie czegoś takiego razem z dodaniem opcji 'zwolnij przydział' po zaznaczeniu wielu kierowców (pierwszych lub zmienników) w P.Kierowcy. Dodatkowo można by dodać kolumnę ze wskazaniem czy jest pierwszym kierowcą czy zmiennikiem lub zaznaczyć to w jakiś sposób przy nr rej auta/nr kierowcy.

Multiprzydział wg wyszkolenia i procenty wyglądają super !! Trzeba będzie przetestować ;)

PostWysłany: 31 Sie 2019, 17:26 

Fajnie, że temat ruszył i od razu powstała zmiana. Jak dla mnie super, że można wybrać minimalne i maksymalne umiejetności kierowców jak chodzi o przydział. Natomiast speedy nie kombinuj ze zwalnianiem prdyaiłu i automatycznym urlopem. Możemy automatycznie z auta wysłać przemeczonych kierowców na urlop wiec ja bym to zostawił tak jak jest

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość