Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nowy System Zleceń w Spedycjach
PostWysłany: 11 Sie 2016, 12:50 

A Ja nie wiem co powiedzieć na propozycję tych zmian, bo mając parę konwoi zauważyłem ,że ciężko jest złapać zlecenie powyżej 60k, jak konwój PG ma ponad 15k to system szuka mi zlecenia w 90% do 5k i klikania jest 1/2 dnia. Może dlatego wpisanie ilości jest dobrym rozwiązaniem, bo zaoszczędzimy czasu na szukaniu zleceń? Chociaż nie ukrywam, ze opcja z losowaniem trasy jest ciekawa czyli opcja a i b, myślę, ze c już w tej chwili jest. Po 2 nie wiem czy termin 14 dni w niektórych przypadkach będzie za krótki, może max termin zrobić 21 dni?

Spedycja V.I.P. Transport

PostWysłany: 11 Sie 2016, 13:34 

moim zdaniem najprosciej wywalic wszystkie zlecenia w obecnej formie , i zrobic cos takiego:
nie ma gotowych zlecen tylko sami wpisujemy dokladna liczbe ton czy kg , system okresla sam kwote za zlecenie i tu cos o czym speedy rozmawialismy , czyli podajemy termin na jaki jestesmy w stanie dowiezc towar , max 14 dni jest na terazniejsze trasy zupelnie wystarczajace, czyli powiedzmy w widelkach na dalekie trasy kazdy dzien kroctszy co wpiszemy bonus powiedzmy 10% do zaplaty ale kara rowniez by wzrastala,

przeciez to by calkiem ulatwilo graczom pobieranie zlecen a system zamiast generowac tysiace zlecen bez sensu generowalby tylko kwote za zlecenie..... proste i bez kombinowania
odpadlby problem zlecen dla malych graczy bo teraz ciezko cokolwiek zlapac
jak rowniez duze firmy mialyby tez prosciej
w zleceniac spedycyjnych zostalby tylko filtr rodzaju transportu

PostWysłany: 11 Sie 2016, 14:00 

Co do "ręcznego wpisywania" dokładnej ilości to chyba już przesadzacie. To zleceniodawca narzuca ilość a nie spedytor. Chcecie wozić na raz to bierzcie mniejsze ilości, a nie upraszczacie wszystko do granic możliwości. Przy takim podejściu ta gra zamieni się w banalną klikanke "pobierz- wyślij" :(

PostWysłany: 11 Sie 2016, 14:36 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
pifpaf napisał(a):
Hej Speedy pomysł jest dobry ale czy naprawdę chcesz sobie tak bardzo skompliwować proste zadanie?
Nie może być tylko miejsce na wpisanie ilości do max 1000k ? Po co komplikować jakieś stawki za km i uzależniać tym wybór miast startowych i końcowych. Zacznie się płacz ze auta się długo ładuja i krótkie terminy są zakrótkie z portugali do rosji czy nawet z polski do krasnojarska max 14 dni z powrotem czasem jest za mało jak jest kiepska pogoda (ostatnio tylko jest kiepska) lub okres zimowy.wysoka stawka za bliskie zlecenie za bardzo nie zachęci bo i tak się nie będzie oplacac a konkursy są systematycznie wiec szkoda czasu i roboty.Jedynie opcja 3 nic nie zmieni wg starego systemy a kto będzie się chciał to sobie wybierze.Mimo wszystko ja myślę że szkoda roboty z kombinacjami stawek itd.do konwojów wystarczy wpisanie konkretnej dużej ilości do 1000k jednorazowo i o to chodzilo.

To wcale nie jest skomplikowane, a z Twojej wypowiedzi wnioskuję że wystarczy zmienić zakres terminowy, na maks 21 dni.

SOVEREIGN napisał(a):
Pomysł dobry :) ale mogła by być jeszcze możliwość wyboru ilości precyzyjnie pod posiadane pojazdy lub łączenie zleceń w spedycjach . Ułatwiło by to operowanie konwojami :)
Stawki powinny być też różne od ilości nie tylko odległości np. im większe zlecenie pobierasz tym lepsza kasa ( zmusi to spedycje do wspólnego działania a nie jak w wielu przypadkach każdy sobie )

Ilości będą podawać gracze co do 1 KG.
Podoba mi się także pomysł dotyczący bardzo dużych ilośc - takich co nie jest wstanie przewieźć jeden gracz sam i muszą się zmobilizować aby wykonać zlecenie - wtedy możemy dorzucić coś do stawki za kilometr

Cassiopeya79 napisał(a):
Wystarczy tylko dodać ręczną możliwość wyboru wielkości zlecenia i będzie git. Takie jest moje zdanie i o to głównie chodziło. Po co kombinować?

Po to by dać niektórym graczom nutkę "ryzyka" gdy będą chcieli więcej zarobić.
Po drugie jest potrzebna opcja do tego by dopasowywać sobie zlecenia do taboru graczy czy całych spedycji i to przyzna każdy.

RedByk666 napisał(a):
A Ja nie wiem co powiedzieć na propozycję tych zmian, bo mając parę konwoi zauważyłem ,że ciężko jest złapać zlecenie powyżej 60k, jak konwój PG ma ponad 15k to system szuka mi zlecenia w 90% do 5k i klikania jest 1/2 dnia. Może dlatego wpisanie ilości jest dobrym rozwiązaniem, bo zaoszczędzimy czasu na szukaniu zleceń? Chociaż nie ukrywam, ze opcja z losowaniem trasy jest ciekawa czyli opcja a i b, myślę, ze c już w tej chwili jest. Po 2 nie wiem czy termin 14 dni w niektórych przypadkach będzie za krótki, może max termin zrobić 21 dni?

Dokładnie to :) Nowy system rozwiązuje problem i do tego daje ciekawe możliwości.
Ale jeśli ktoś nie wybiera "miasta końcowego lub idzie w ciemno" to system pokaże pełne dane dopiero w dyspozytorni :)

Avantasia napisał(a):
moim zdaniem najprosciej wywalic wszystkie zlecenia w obecnej formie , i zrobic cos takiego:
nie ma gotowych zlecen tylko sami wpisujemy dokladna liczbe ton czy kg , system okresla sam kwote za zlecenie i tu cos o czym speedy rozmawialismy , czyli podajemy termin na jaki jestesmy w stanie dowiezc towar , max 14 dni jest na terazniejsze trasy zupelnie wystarczajace, czyli powiedzmy w widelkach na dalekie trasy kazdy dzien kroctszy co wpiszemy bonus powiedzmy 10% do zaplaty ale kara rowniez by wzrastala,

przeciez to by calkiem ulatwilo graczom pobieranie zlecen a system zamiast generowac tysiace zlecen bez sensu generowalby tylko kwote za zlecenie..... proste i bez kombinowania
odpadlby problem zlecen dla malych graczy bo teraz ciezko cokolwiek zlapac
jak rowniez duze firmy mialyby tez prosciej
w zleceniac spedycyjnych zostalby tylko filtr rodzaju transportu

Gdy wszystko będzie w porządku, może usuniemy stary system zleceń, nie wykluczam. A może ten system będzie tylko dla spedycji które mają ponad 90% reputacji, jak spadnie to szukasz po staremu :)

Viserion napisał(a):
Co do "ręcznego wpisywania" dokładnej ilości to chyba już przesadzacie. To zleceniodawca narzuca ilość a nie spedytor. Chcecie wozić na raz to bierzcie mniejsze ilości, a nie upraszczacie wszystko do granic możliwości. Przy takim podejściu ta gra zamieni się w banalną klikanke "pobierz- wyślij" :(

Jeśli zaczną skracać termin to już nie będzie tak prosto :) Z warunkiem reputacji 90% opcja nie będzie dostępna dla wszystkich.

Przepraszam że na żółto ale chciałem bardziej pokazać chyba bardzo treściwe zdania.

PostWysłany: 11 Sie 2016, 17:18 
Awatar użytkownika

odpowiedź na pytanie 1:
min 3 dni jest ok, ale max winien być 21 dni, jak już ktoś wpomniał chodzi o daleką rosję i trasę typu 7000km
odpowiedź na pytanie 2:
Rzeczywiście mogło by tak być, tylko że ludzie grali by raczej krótkie zlecenia bo były by one bardziej opłacalne.. wiec chyba trzeba to jeszcze przemyśleć. Ale wygląda słusznie.
odpowiedź na pytanie 3:
Nie mam zdania
odpowiedź na pytanie 4:
kary standardowe, takie jakie są

PostWysłany: 11 Sie 2016, 17:43 

Pytanie 1:
14 Dni to trochę krótko by zrobić zlecenie z albufeiry do krasnojarska wraz z powrotem.

Pytanie 2:
Krótkich zlecenia okażą się bardziej lukratywne od tych dłuższych, gdyż np za zlecenie 500 km i 1000 km wypłata będzie ta sama (bądź wyższa) przy tej samej ilości ładunku.

Pytanie 3:
Można odświeżyć wybrane zlecenie, przy opcji a, czy nie?

Pytanie 4:
Wraz z lepszymi stawkami powinny iść wyższe kary. Proponował bym do standardowego 50% dodać podwójna ilość zwyżek.

speedy napisał(a):
Czyli dodatkowy wskaźnik dla długości tras?
Jeśli trasa ma:
1 km - 500 km = + 0gr
501 km - 1000 km = + 20gr
1001 km - 1500 km = + 40gr
1501 km - 2000 km = + 60gr
2001 km - 2500 km = + 80gr
powyżej 2501 km = + 100gr

Moim zdaniem było by to dobre rozwiązanie
speedy napisał(a):
Czy po prostu dać mniejszy zakres dolny?

Najlepiej widełki dać od samego dołu, czyli 1kg.

PostWysłany: 11 Sie 2016, 17:55 
Administrator
Awatar użytkownika

Violka napisał(a):
odpowiedź na pytanie 2:
Rzeczywiście mogło by tak być, tylko że ludzie grali by raczej krótkie zlecenia bo były by one bardziej opłacalne.. wiec chyba trzeba to jeszcze przemyśleć. Ale wygląda słusznie.

Krótkie trasy trzeba częściej wysyłać, więc jeśli ktoś chce być częściej aktywny w grze to nie wiem czemu go nie premiować za to.

maxor napisał(a):
Pytanie 3:
Można odświeżyć wybrane zlecenie, przy opcji a, czy nie?

Nie to jest wybór w ciemno - ustalamy ilość a trasa będzie widoczna w dyspozytorni.

maxor napisał(a):
Czyli dodatkowy wskaźnik dla długości tras?
Jeśli trasa ma:
1 km - 500 km = + 0gr
501 km - 1000 km = + 20gr
1001 km - 1500 km = + 40gr
1501 km - 2000 km = + 60gr
2001 km - 2500 km = + 80gr
powyżej 2501 km = + 100gr
Moim zdaniem było by to dobre rozwiązanie

Ok, możemy też dodać taki wskaźnik, ale nie wiem czy az tak opłacalny, bo zaraz wyjdzie nam stawka 5zł za km :) Ogólnie musi być tak że ten za termin jest bardziej opłacalny bo ryzykujemy bardziej.

Albo je połączyć dopiero gdy skrócimy termin o 3 dni włącza się ta dodatkowa stawka za kilometry.

PostWysłany: 11 Sie 2016, 18:06 

speedy napisał(a):
Albo je połączyć dopiero gdy skrócimy termin o 3 dni włącza się ta dodatkowa stawka za kilometry.

Raczej to sobie przeczy. Jak zlecenie na 3000 km zrobić w 3 dni?

PostWysłany: 11 Sie 2016, 18:13 
Administrator
Awatar użytkownika

maxor napisał(a):
speedy napisał(a):

Raczej to sobie przeczy. Jak zlecenie na 3000 km zrobić w 3 dni?

Podałem "o 3 dni" z maksa czyli od 21 dni, czyli stawka dodatkowa za km włączałaby się od minimum 18 dnia, taki przykład.

PostWysłany: 11 Sie 2016, 19:07 

speedy napisał(a):
Violka napisał(a):
odpowiedź na pytanie 2:

Krótkie trasy trzeba częściej wysyłać, więc jeśli ktoś chce być częściej aktywny w grze to nie wiem czemu go nie premiować za to.

Przecież to się kupy nie trzyma, gdzie tu sens i logika ... to może jeszcze zarabiajmy miliony za 10 kilometrówki :D

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości