Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Spedycja - maksymalna ilość - czy jesteś za tym pomysłem
1.Tak 80%  80%  [ 16 ]
2.Nie 20%  20%  [ 4 ]
Razem głosów : 20
Autor Wiadomość
 Temat postu: Spedycja - maksymalna ilość
PostWysłany: 20 Kwi 2016, 10:56 

Witam wszystkich, w CT na s6 moje konto to mst51, poniżej moja propozycja wprowadzenia poprawki w grze. Myślę, że się spodoba.

Proponuje, żeby wprowadzić udogodnienie dla właściciela i zastępcy spedycji polegające na tym, aby osoby te mogły przy nadawaniu uprawnień Zleceniodawcy w okienku obok wprowadzać wartość, która określa jaką ilość max. zlecenia może wyszukiwać dany gracz spedycji. Wartość ta automatycznie podstawiałaby się w menu "Szukaj Zlecenia" w rubryce ilość max. i członek spedycji nie będzie mógł sam zmienić tej wartości. Właściciel spedycji lub zastępca na podstawie ilości aut będzie przypisywał danemu graczowi jakie będzie mógł wyszukiwać największe zlecenia. Myślę, że poprawka ta pozwoli nam uniknąć sytuacji, ze ktoś pobierze zlecenie 200 -500 kton, a ma raptem 50 zestawów, a później takie zlecenie stanowi problem dla całej spedycji.
Przykład jeżeli graczowi nr 1 w polu obok Zleceniodawcy wpiszemy wartość 5 to gracz ten nie będzie mógł wyszukiwać zleceń większych niż 5 kton. Gracz nr 2 przy Zleceniodawcy będzie miał wartość 20 to tym samym nie wyszuka zleceń większych niż 20 kton. Następny gracz nr 3 jeżeli w polu obok Zleceniodawcy nie będzie miał wprowadzonej żadnej wartości to oznaczać będzie to, ze może szukać zleceń o dowolnej wielkości.

Czekam na opinie...

Spedycja V.I.P. Transport

Temat postu: Re: Spedycja - maksymalna ilość
PostWysłany: 20 Kwi 2016, 11:02 

RedByk666 napisał(a):
Witam wszystkich, w CT na s6 moje konto to mst51, poniżej moja propozycja wprowadzenia poprawki w grze. Myślę, że się spodoba.

Proponuje, żeby wprowadzić udogodnienie dla właściciela i zastępcy spedycji polegające na tym, aby osoby te mogły przy nadawaniu uprawnień Zleceniodawcy w okienku obok wprowadzać wartość, która określa jaką ilość max. zlecenia może wyszukiwać dany gracz spedycji. Wartość ta automatycznie podstawiałaby się w menu "Szukaj Zlecenia" w rubryce ilość max. i członek spedycji nie będzie mógł sam zmienić tej wartości. Właściciel spedycji lub zastępca na podstawie ilości aut będzie przypisywał danemu graczowi jakie będzie mógł wyszukiwać największe zlecenia. Myślę, że poprawka ta pozwoli nam uniknąć sytuacji, ze ktoś pobierze zlecenie 200 -500 kton, a ma raptem 50 zestawów, a później takie zlecenie stanowi problem dla całej spedycji.
Przykład jeżeli graczowi nr 1 w polu obok Zleceniodawcy wpiszemy wartość 5 to gracz ten nie będzie mógł wyszukiwać zleceń większych niż 5 kton. Gracz nr 2 przy Zleceniodawcy będzie miał wartość 20 to tym samym nie wyszuka zleceń większych niż 20 kton. Następny gracz nr 3 jeżeli w polu obok Zleceniodawcy nie będzie miał wprowadzonej żadnej wartości to oznaczać będzie to, ze może szukać zleceń o dowolnej wielkości.

Czekam na opinie...

daj ankiete

PostWysłany: 20 Kwi 2016, 11:06 

viewtopic.php?f=202&t=4506&hilit=limit+zlecen

zaakceptowany wiec temat do zamkniecia

PostWysłany: 20 Kwi 2016, 12:07 

Avantasia tylko zwróć uwagę, ze mój pomysł pozwala różnym graczom przypisywać różny tonaż max. do wyszukania, a Ty chciałeś, żeby to był przelicznik zależny od ilości posiadanych naczep.

Spedycja V.I.P. Transport

PostWysłany: 20 Kwi 2016, 12:49 

myślę, że prosta rzecz, a ułatwi życie bardzo :))

AV - też uważam, że trochę skomplikowany Twój sposób, tutaj wpisujesz graczowi liczbę 3, wpada ona mu do tabelki i koniec pieśni, ewentualnie można rozszerzyć o rodzaj wybieranego towaru

PostWysłany: 20 Kwi 2016, 15:20 

Ja bym jeszcze dodal wartosc minimalna :) poza tym jestem na tak

Wtedy nie bedzie sytuacji, ze osoba z multikontem ktora np pragnie krwawej zemsty za wyrzucenie ze spedy, przychodzi pod oslona nocy i zatapia statek, ktory jej dal kupe kasy na poczatku :)
Taka metafora

PostWysłany: 20 Kwi 2016, 16:22 

Miejscowość: Sosnowiec
Wszystko super, ale z tym podstawianiem przy wyszukiwaniu chyba nie przejdzie. Chyba, że ta liczba będzie się pomniejszać o wartość już pobraną przez gracza. I co w sytuacji kiedy nie wszyscy mają rangę zleceniodawcy? Rozumiem, że zlecenia dla innych będą mogli wyszukiwać tylko gracze, którzy nie mają limitu.

PostWysłany: 20 Kwi 2016, 18:44 

Pomysł bardzo dobry ale nie adrenaliny nie bedzie przy przydzielaniu tej opcji

PostWysłany: 20 Kwi 2016, 20:17 

Pomysł ciekawy i warty przemyślenia.

Na pewno warto wprowadzić ograniczenie co do ilości pobieranego tonażu, ale widzę tu pewien problem.
Bazując na wspomnianych już 50 zestawach mamy już tutaj ogromną rozbieżność
5o zestawów pod kontener to powiedzmy 1k ton jednorazowo przewiezionych
ale 50 zestawów pod PG daje już 7k ton.

Dlatego dobrym pomysłem jest, by właściciel spedycji i jego zastępca mieli możliwość zastosowania ograniczenia ilościowego maksymalnej ilości tonażu pobranego przez członka spedycji.
Gdy zostanie ustawione np 10 k - to gracz może pobrać zleceń ile chce , ale ich suma tonażu nie może przekroczyć ustawionych 10k

PostWysłany: 21 Kwi 2016, 15:46 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Michaelmada napisał(a):
Pomysł ciekawy i warty przemyślenia.

Na pewno warto wprowadzić ograniczenie co do ilości pobieranego tonażu, ale widzę tu pewien problem.
Bazując na wspomnianych już 50 zestawach mamy już tutaj ogromną rozbieżność
5o zestawów pod kontener to powiedzmy 1k ton jednorazowo przewiezionych
ale 50 zestawów pod PG daje już 7k ton.

Dlatego dobrym pomysłem jest, by właściciel spedycji i jego zastępca mieli możliwość zastosowania ograniczenia ilościowego maksymalnej ilości tonażu pobranego przez członka spedycji.
Gdy zostanie ustawione np 10 k - to gracz może pobrać zleceń ile chce , ale ich suma tonażu nie może przekroczyć ustawionych 10k

Przyznam, że ta poprawka wydaje się bardzo rozsądna. Na całą ilość, licząc już nawet te pobrane wcześniej przez tego gracza.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość