Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Serwer łączący stare światy
PostWysłany: 17 Paź 2018, 20:43 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
W związku z wypowiedziami niektórych graczy w dotyczącymi powstania S8, postanowiliśmy podjąć prace nad serwerem łączącym "stare światy".

Ogólnie zasada jest taka, że będziemy starać się przenieść jak najwięcej danych. Ale nie wszystko jest możliwe.
Jest kilka z tym związanych problemów z których trzeba wybrać wspólne rozwiązania. Ujednolicić pewne rzeczy jak maksymalne ilości miejsc garażowych czy ceny.

Ranking
Punkty przenosimy bezproblemowo a rankingi dalej będą rozdzielone na światy. Czyli po prostu jeśli gracz przeniósł się z S2 to będzie w rankingu z graczami S2. Tak samo odznaki będą wyliczane spośród graczy którzy przenieśli się z S2.
Można rozważyć opcje "globalnego rankingu".

Garaże - Różne ilości miejsc w garażach
Garaże przenosimy na nowy świat. Problemem są maksymalne ilości miejsc garażowych, tu widzę takie rozwiązanie, że garaże będą miały 100 miejsc garażowych, natomiast jeśli gracze będzie przenosił się z świata gdzie limitem było 150 miejsc. To za te miejsca otrzyma zwrot gotóweczki na konto.

Samochody
Przeniesienie samochodów może stanowić problem z ich ilościami, więc lepszym rozwiązaniem byłoby przeliczenie ich wartości i dodanie do konta w grze. Lecz w pierwszej kolejności będziemy chcieli je przenieść.

Platynowe karty
Wszystkie platynowe karty pojawią się na nowym świecie.

Konkursy spedycji
Konkursy oczywiście stały by się wspólne, czyli gracze z S2 rywalizowaliby z S3 i każdym innym. Co znacznie podniesie poziom rywalizacji. Punkty jakie gracze zdobyli, zostałyby przeniesione.

Osiągnięcia graczy
Będą przeniesione.

Kierowcy
Będą przeniesieni.

Technologie
Będą przeniesione.

Spedycje
Tu jest problem, bo nie możemy przenieść całych spedycji, każdy gracz musi pojedynczo. Spedycję jako jej dane, wyniki nie ma problemu, ale gracze musieliby najpierw z niej się "wypisać". A na nowym świecie ponownie do niej wstąpić.

Multikonta
Jeśli gracz miał konta na różnych światach i je przeniósł to będzie mógł grać na każdym, co więcej będzie mógł wstąpić do tej samej spedycji.

Przy okazji takiego świata można by ustalić kilka nowych zasad, które mogłyby podnieść poziom rozgrywki, jak np. podnieść ceny samochodów, co później wpływa na obrót samochodami w komisach...

To jest propozycja, czekamy na Wasze pomysły i opinie.
A może coś jeszcze jest warte przeniesienia, a ja tu zapomniałem o tym?

Jeśli zrobiliśmy taki serwer już nigdy by nie było problemu z jak Wy to nazywacie "wymieraniem świata"...

Musimy tylko znaleźć kompromis w pewnych sprawach.

Temat postu: Re: Serwer łączący stare światy
PostWysłany: 18 Paź 2018, 01:31 

Jezeli przenosimy prawie plug and play to niema problemu .
Ale juz zmiana ilosci miejsc w garazu ze 150 na 100 powoduje ze trudniej bedzie dogonic czołówke bo oni wypracowali swój wynik dysponujac 150 garazami a my teraz ze 100 garazami bedziemy mieli trudniej . Proponuje podniesc limit garazy do 150 / w góre/ tam gdzie bylo 100 . I rozwiaze to problem z ew. zwrotami gotowki i ładownosci i samochodów czesto kupowanych w ewencie .

PostWysłany: 18 Paź 2018, 03:48 

jestem w zupełności na tak
nowy świat elminuje stary a połączenie wszystkich światów to będzie prawdziwe wyzwanie

PostWysłany: 18 Paź 2018, 07:30 

Jestem na tak.
Połączenie wszystkich światów to może być ciekawe. A przede wszystkim nie będzie "wymierania światów"
co niestety jest przypadłością wszystkich tego typu gier. CT ma szansę żyć wiecznie ;)

A z opcją magazynów? na S7 jej nie ma. Czy będzie teraz dostępna dla wszystkich światów czy zostanie tak jak jest?

PostWysłany: 18 Paź 2018, 08:43 
Administrator
Awatar użytkownika

KORSEK5 napisał(a):
Ale juz zmiana ilosci miejsc w garazu ze 150 na 100 powoduje ze trudniej bedzie dogonic czołówke bo oni wypracowali swój wynik dysponujac 150 garazami a my teraz ze 100 garazami bedziemy mieli trudniej . Proponuje podniesc limit garazy do 150 / w góre/ tam gdzie bylo 100 . I rozwiaze to problem z ew. zwrotami gotowki i ładownosci i samochodów czesto kupowanych w ewencie .

Rozszerzeniegaraży moim zdaniem gorszym rozwiązaniem, bo co z osobami które maja Garaż Konwojowy (np. S6 a tam było wymagane 100 miejsce na GK), a nie wybudowały 150 miejsc? Mam im teraż dać za free GK o pojemności 150 miejsc? Wole zredukować do 100 miejsc i zwrócić pieniążki osobom które "nadbudowały", niż mieć problem z "Konwojami osób".
A co do wyników, to porównując rankingi na S2 i np. S6 to wcale nie wiele się różnią :)

Frezja napisał(a):
Jestem na tak.
Połączenie wszystkich światów to może być ciekawe. A przede wszystkim nie będzie "wymierania światów" co niestety jest przypadłością wszystkich tego typu gier. CT ma szansę żyć wiecznie ;)
No niestety gracze zawsze są podzieleni, jedni chcą nowy świat, inni chcą zostać na starym, wszystko jest kwestią kto i kiedy zaczął i niestety musimy być dla siebie wyrozumiali, a My będziemy się starali jakoś to pogodzić. Aby był wilk syty i owca cała :)

Frezja napisał(a):
A z opcją magazynów? na S7 jej nie ma. Czy będzie teraz dostępna dla wszystkich światów czy zostanie tak jak jest?
No właśnie tu jest kolejny problem. Magazyny są bardzo słabo aktualnie dostosowane pod Konwoje, wymagają sporo zmian i poprawek, dlatego nie wprowadzamy ich na nowsze światy.
Ale nie powinno być problemu z ich przeniesieniem.

PostWysłany: 18 Paź 2018, 09:28 

Witam! Jestem jak najbardziej na tak. Większa liczba graczy, większa konkurencja w konkursach. Ranking proponowałbym zrobić wspólny ( chociaż dla mnie nie zalezy na rankingu). Bo i tak miejsce w rankingu nic nie daje. Lepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie wszystkich aut, szczególnie konwojów. Każdy ma unikaty za które musiał zapłacić, lub auta eventowe których od razu nie odzyska po złączeniu serwerów ( chyba że na począyek będzie event). Jeśli chodzi o spedycje to czy będzie miała tak rozwinięte badania spedycyjne jak obecnie? Jeśli chodzi o zmiane cen za auta jestem na tak ( ceny w górę ) to przynajmniej będzie sie opłacało auta sprzedawać, bo teraz to szybciej zezłomować. I proponowałbym wprowadzić od razu możliwość sprzedaży konwojów ( unikatów i zwykłych) to napewno ożywiłoby komis. Można by było też wprowadzić kilka zmian odnośnie napraw auta ( rozbudowa warsztatów w garażach co wpływałoby na szybkość napraw, ilość mechaników - 1 mechanik może naprawiać tylko 1 auto w tym samym czasie, awarie auta jeśli stan byłby poniżej 80-90%). Inne nowości, które urealniłyby grę byłyby również mile widziane :)

PostWysłany: 18 Paź 2018, 09:47 

Załóżmy, że połączone zostaną dwa światy i na każdym mam konto. Co wtedy? Na nowym serwerze będę miał 2 konta?

PostWysłany: 18 Paź 2018, 10:27 
Administrator
Awatar użytkownika

nygusek napisał(a):
Załóżmy, że połączone zostaną dwa światy i na każdym mam konto. Co wtedy? Na nowym serwerze będę miał 2 konta?
Tak będziesz miał tam 2 konta. Widzisz jakiś w tym minus?
Bo teraz masz na pewno minus taki że jest mniej graczy na obu. A i tak masz 2 konta.

BiaTrans napisał(a):
Jeśli chodzi o spedycje to czy będzie miała tak rozwinięte badania spedycyjne jak obecnie? Jeśli chodzi o zmiane cen za auta jestem na tak ( ceny w górę ) to przynajmniej będzie sie opłacało auta sprzedawać, bo teraz to szybciej zezłomować.
Dlatego podnosimy ceny za auta, aby KOMIS stał się wartościowy.

BiaTrans napisał(a):
I proponowałbym wprowadzić od razu możliwość sprzedaży konwojów
Ja nie widzę takiej potrzeby, teraz mamy ulepszanie unikatów na najlepsze, więc nie widzę potrzeby ich sprzedaży. Możemy rozmawiać o zwykłych. :)

BiaTrans napisał(a):
Można by było też wprowadzić kilka zmian odnośnie napraw auta ( rozbudowa warsztatów w garażach co wpływałoby na szybkość napraw, ilość mechaników - 1 mechanik może naprawiać tylko 1 auto w tym samym czasie, awarie auta jeśli stan byłby poniżej 80-90%). Inne nowości, które urealniłyby grę byłyby również mile widziane :)
Tak mechanik jest sporo do zmiany, ale to temat na inny raz.

PostWysłany: 18 Paź 2018, 10:30 

Jestem jak najbardziej za, chodź to duża operacja i nie ma co jej przeprowadzać na hura, poza tym obawiam się całego procesu, czy nie będzie wyglądać tak, jak zmiana nagród za konkursy i wprowadzenie systemu punktowego (obiecano nagrody unikaty, obiecano karty 50 km/h - ludzie byli za i po całej zmianie jakoś tych nagród nie widać)

1 Wątpliwość, to oczywiście zmiana ilości miejsc w garażach, to nie tylko kasa, ale i czas oraz różne parametry samochodów konwojowych (pojemność), ja nie widzę, dlaczego ktoś, kto doszedł do garaży konwojowych nie mógłby różnicy tych 50 miejsc dla samochodów i naczep dopłacić, i uzyskać garaż konwojowy o wielkości 150 (rachunek do opłacenia w banku)

2 Wątpliwość, to niechęć do przenoszenia samochodów, A co z samochodami premium, co z zamontowanymi kartami, co z nagrodami za kanistry ? Nie wszystko da się przeliczyć na kasę, czy walutę premium (bo jak wycenić szczęście, że się coś dostało)

3 Wątpliwość - to ta zgoda na multi, czyli co, jak ktoś przed migracją będzie miał konta na wszystkich s, to będzie mógł mieć 6 kont, a ten, co dopiero przyjdzie tylko 1 ? to oczywiście rodzi pewne moje wątpliwości, co do uczciwości w dalszej grze, oraz czy nie będzie to rodziło dalszych nadużyć wykorzystujących multikonta. Moim zdaniem powinna nastąpić fuzja wszystkich kont w jedno, a to co zdublowane, to wypłacić w kasie i tyle.

Generalnie jestem na tak, bo w zasadzie czy to się nazywa s2, czy s5 to dla mnie nie ma wielkiej różnicy, chodź proces trudny, pewnie skomplikowany i chodzeniu na skróty, bo coś łatwiej zrobić to trzeba powiedzieć NIE.

PostWysłany: 18 Paź 2018, 11:13 

speedy napisał(a):
Rozszerzeniegaraży moim zdaniem gorszym rozwiązaniem, bo co z osobami które maja Garaż Konwojowy (np. S6 a tam było wymagane 100 miejsce na GK), a nie wybudowały 150 miejsc? Mam im teraż dać za free GK o pojemności 150 miejsc?

Czy konwoje ze światów gdzie bylo potrzebne 150 miejsc są takie same. jak tam gdzie trzeba bylo 100 miejsc?
Gdy były wprowadzane GK, to były propozycje by zrobić mniejsze i większe konwoje.
Moznaby przenieść konwoje tak, jak są, a graczom którzy mają garaże ze 100 miejsc umożliwić rozbudowę za jednym zamachem z GK ze 100 miejsc na GK o wielkości 150 miejsc. Taka rozbudowa trwalaby np. tydzien lub miesiąc (przez pierwsze 3 mce dla wyrownania szans graczy ktorzy nie moglu budowac 150miejsc, poznej można wydłużyć) i kosztowała tyle, ile kosztowalaby normalnie rozbudowa o te 50miejsc.
Byłyby mniejsze konwoje z garażami na 100 miejsc i wieksze, z garażami na 150. Do wyboru.

MULTIKONTA
Co do graczy, ktorzy mają konta na roznych światach.... W profilu gracza na tym wspolnym swiecie przydałaby sie informacja z nazwami wszystkich kont, jakie gracz posiada. Byłaby jasność kto gdzie gra i nie byłoby np. jakiegoś sabotażu w rywalizujących spedycjach, gdyby gracz miał w obu konto.

Przy kazdej nazwie gracza, jeśli to możliwe, przydalaby się też informacja z którego swiata "pochodzi". Krótkie "S3", "S6" itd obok nazwy.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości