Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nowy system nagród w Konkursach Spedycji
PostWysłany: 17 Sie 2018, 05:49 

Też uważam to za poroniony pomysł. Takie cis możesz wprowadzić przy nowym świecie. Teraz ten kto jest lepszy to i tak będzie wygrywał, a ludzie trochę stracą chęci do walczenia bo nagroda za kilkadziesiąt punktów będą zbierać długu, długi czas. Też uważam że punktacja mogła by być ale zachowując obecne nagrody. Zrobić ligi, np po 5 spedycji ( zależy ile jeździ w danej grupie teraz) i sezon np. na 10 wyścigów. Ostatnia lub dwie spedycję spadają a z zaplecza awansują i też mają nagrody. Wtedy się to za jakiś czas może wyrówna bo jeżdżąc w drugiej lidze też by mieli za wygrane konkursy nagrody.

PostWysłany: 17 Sie 2018, 07:28 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Czytając Wasze opinie, zmieniłem zdanie i przyznaję Wam rację. Że nie można wykonać takiej zmiany gdy już część graczy posiada właśnie takowe karty.

PostWysłany: 17 Sie 2018, 07:48 

Moze mnie zlinczuja na forum ale coz takie zycie. Z ty ze tych ktorzy linczuja prosze o uzasadnienie.

Moim zdaniem pomysl dobry lecz ..... nie na tym etapie gry. Takie pomysly trzeba bylo wprowadzac na poczatku powstania konkursow i przewidziec iz nagrody takie jakie sa beda powodowaly przewage.

Teraz jest juz za pozno gdyz spedycje ktore zyskaly przewage juz ja maja a zmiana nagrod spowoduje iz ta przewaga sie nie zmieni a wrecz przeciwnie - powiekszy i moze byc juz nie do odrobienia.

Ranking punktowy jak najbardziej z dodatkowym i nagrodami mile widziany wiec tu jestem na tak co do przyznawania pkt lecz ponownie pada pytanie czy spedycje te ktore wygrywaja beda dalej a czele ? Otorz beda i beda zdobywaly pkt co ponownie w przypadku dodatkowych nagrod przyczyni sie do zwiększenia przewagi. Nie tedy wiec droga.

Mam za to inny pomysl gdzie napisalem do speedy z prosba o info od strony technicznej bo szczerze sie na tym nie znam.

Pomysl polegalby na przyznawaniu losowym wielkosci zlecen ( chodzi o tonaz na 1 miejsce garazowe) w przedziale ustalonym od do ( teraz mamy sztywny a zmienia sie % i dlugosc tras).
Zmienilo by to ilosc konkursow dla poszczegolnych spedycji w miesiacu oraz bardziej polegala by gra na podjetej strategi niz ilosci i jakosci pojazdow oraz dopalaczach.

PostWysłany: 17 Sie 2018, 08:06 

Fakt ze ta zmiana nie pomoze slabszym spedycjom w wygrywaniu konkursow. Moze pomysl z punktami nie jest taki zly. Ale powinniscie dac wieksza mozliwosc wyboru nagrody. Np:
1pkt karta +30km
2pkt karta +40km
3pkt karta ulepszenia technologii
10pkt unikat
Bo jesli na unikat trzeba wygrac 13 konkursow (50pkt) to nie widze zadnego sensu w konkursach. A wedlug mojej propozycji to kazda spedycja bedzie mogla zdecydowac co dla niej najbardziej pasuje. I pomysl z podzialem konkursow na ligi tez jak najbardziej mi sie podoba. Zrobic np 3 ligi (np po 8-10 konkursow kazdy sezon) bez podzialu na ilosc graczy w spedycji ( oprocz spedycji jednoosobowych). Wiadomo ze jesli spedycja zglosi 10 lub 20 graczy to bedzie miala lepsza kase za konkurs. I wtedy nagrody w kazdym konkursie zostawic takie jak sa teraz i dodatkowo zrobic punktacje zeby po kazdym sezonie wybrac sobie dodatkowe nagrody. W takim systemie slabsze spedycje beda mialy szanse wygrac lepsze nagrodyw slabszych ligach.

PostWysłany: 17 Sie 2018, 08:52 

Hejka,

Co do zmiany to w sumie miałem najpierw negatywne wrażenie, ale jak Was czytam, to doszedłem do wniosku, że może to mieć sens, ale jest jedno ALE:

Skala punktów powinna być bardziej rozbudowana i ilość miejsc premiowanych, wtedy za sam udział w konkursach można by było dostać jakieś lepsze nagrody (zbierając punkty), a zajmując 2,3 czy 4 miejsce też by się mogło wybierać z górnej półki nagród.

Przykład:

1 miejsce 100 pkt
2 miejsce 70 pkt
3-5 miejsce 50 pkt
dalsze 25 punkty

katalog nagród:
55 pkt - technologia
45 pkt - unikat konwój
35 pkt - ileś cargo drinków
25 pkt - karta +50
15 pkt - cos fajnego ale taniego

Specjalnie używam dużych liczb, żeby można było to w każdej chwili rozbudować o kolejne miejsca i nagrody

I jeszcze jedno małe ALE:
jeśli łączna ilość spedycji w konkursie jest mała, to bym tutaj robił tak, że nagrody są od miejsca 10 w górę, czyli jeśli np 3 spedycje tylko jadą to po 25 pkt za miejsce 10, 9 i 8, bo dziś na tym część spedycji sobie dorabia, wybierając przedział grup i typ konkursu niszowy. Osobiście mi to nie przeszkadza (nawet popieram spryt), ale wątek jest o wyrównaniu szans i tyko dlatego to piszę.

Pozdrawiam

PostWysłany: 17 Sie 2018, 09:04 
Administrator
Awatar użytkownika

Pomysł z ligami jest fajny, ale mamy za mało graczy by go wprowadzić... Już teraz jest bardzo duża różnorodność konkursów a co dopiero jak jeszcze dorzucimy ligi i podzielimy wszystkich na ilość lig.

Podoba mi się myśl z większą ilością punktów (bo faktycznie daje większe możliwości), jednakże nie mogę zaoferować unikatu za jedno zwycięstwo, chcę dać bardzo unikatowe Konwoje w zamian za te punkty, pojawi się do tego zapewne nowe auto ;) którego nie będzie można kupić :)

Ale faktycznie przy stosunku 5 punkt za TOP 1, to 50 punktów to wydaje sie za duzo (no chyba że dam też jakiś Konwój za 20 punktów, a za 50 dam 2x lepszy, to będziecie mogli sobie zdecydować co Wam się bardziej podoba)

PostWysłany: 17 Sie 2018, 09:14 

przecież ta skala punktów to przykład tylko :) żeby pokazać, że każdy mógłby dostać nagrodę nawet najlepsza, ale musi na nią dłużej zbierać.

Ludzie grają różny czas, są różnie rozbudowani i mają różne oczekiwania co do nagród. Mi technologie nie robią, innemu się przydadzą, znowu ktoś uzna, że nie ma konwojów i nie chce kart prędkości ale by się przydały drinki, a znowu ktoś inny uzna, że chciałby mieć własny unikat, a wszystko wydaje na dziwki i koks ;)

PostWysłany: 17 Sie 2018, 09:19 

speedy napisał(a):
Pomysł z ligami jest fajny, ale mamy za mało graczy by go wprowadzić... Już teraz jest bardzo duża różnorodność konkursów a co dopiero jak jeszcze dorzucimy ligi i podzielimy wszystkich na ilość lig.

Podoba mi się myśl z większą ilością punktów (bo faktycznie daje większe możliwości), jednakże nie mogę zaoferować unikatu za jedno zwycięstwo, chcę dać bardzo unikatowe Konwoje w zamian za te punkty, pojawi się do tego zapewne nowe auto ;) którego nie będzie można kupić :)

Ale faktycznie przy stosunku 5 punkt za TOP 1, to 50 punktów to wydaje sie za duzo (no chyba że dam też jakiś Konwój za 20 punktów, a za 50 dam 2x lepszy, to będziecie mogli sobie zdecydować co Wam się bardziej podoba)

Pomysl z wieksza iloscia pkt jest trafiony. Bylby wiekszy wybor nagrod. A pomysl z ligami raczej duzo by nie zmienil. Zrobilibysmy 3 ligi to bylaby ta sama ilosc konkursow. Bo teraz sa 3 przedzialy zalezne od liczby graczy w spedycji. Czyli bylaby taka sama ilosc konkursow. A mniejsze spedycje ktore wygrywalyby w logach 2 i 3 moglyby chociaz troche dogonic wieksze spedycje. I rywalizowac pozniej z nimi w 1 lidze w bardziej wyrownany sposob. Oczywiscie trzeba jeszcze pomysle jak podzielic spedycje na poczatek na ligi. I ile spedycji spadaloby lub awansowalo po zakonczonym sezonie.

PostWysłany: 17 Sie 2018, 10:31 
Administrator
Awatar użytkownika

Zamykam. Ponieważ Krecik_Gdynia zaproponował ciekawy pomysł. Warto go dopracować w innym temacie.

Link do nowego tematu: viewtopic.php?f=203&t=5486&start=0

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość