Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nowy System Zleceń w Spedycjach
PostWysłany: 10 Sie 2016, 23:09 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Na S2 trwają testy konkursów spedycji jednoosobowych wraz z jednocześnie prowadzonymi konkursami dla spedycji wieloosobowych. Z racji tego że niedługo będę mógł wprowadzać aktualizacje na resztę światów, możemy myśleć na zapowiedzianym wcześniej system zleceń dla Spedycji.

Gracz będzie miał do wyboru:
- Typ,
- Ilość ( 1 000 000 kg - 500 000 000 kg ), tu mogą wystąpić zmiany odnośnie liczby maksymalnej.
- Termin ( 3 dni - 14 dni ),
- Miasto startowe - opcja (może wybrać samo startowe),
- Miasto końcowe - opcja (może wybrać dopiero po wybraniu startowego),

Stawka za kilometr powinna być zależna od:
- terminu,
- a także od tego czy wybieramy miasta startowe ( i końcowe ),

Wiem że Wy macie większe doświadczenie w grze :D dlatego zwracam się z prośbą o pomoc :).

Teraz pytania.

Termin

1. Czy dobre są możliwe terminy: minimum 3 dni, maksymalnie 14 dni?

2. Czy stawka +20 groszy więcej za kilometr jest dobra o ile zmniejszymy termin, czyli:
Kod:
14 dni = +0 gr do stawki za kilometr
13 dni = +20 gr
12 dni = +40 gr
...
10 dni = +80 gr
...
6 dni = + 160 gr
...
3 dni = +220 gr do stawki za kilometr

Trasa
Mamy do wyboru 3 opcje:
a) w ciemno (nie wybieramy miasta startowego i końcowego, system losuje dwa miasta).
b) wybieramy miasto startowe bez miasta końcowego (system losuje miasto końcowe).
c) wybieramy miasto startowe i miasto końcowe.

3. Pytanie - cennik trasy
Kod:
Opcja a = +100 gr do stawki za kilometr
Opcja b = +50 gr do stawki za kilometr
Opcja c = +0 gr do stawki za kilometr

Czyli podsumowując.
Na stawkę końcową za kilometr będzie miała wpływ:

Podstawa (obecna) + dopłata za termin + dopłata i ta suma będzie mnożona przez liczbę kilometrów.

Kara
Pytanie 4 - ile powinna wynosić kara za to zlecenie ? Standardowo 50% czy więcej ?

Proszę odpowiadać w formie:
Kod:
Odpowiedź na pytanie 1: Jakieś moje zdanie.
Odpowiedź na pytanie 2: Jakieś moje zdanie 2.
Odpowiedź na pytanie 3: Jakieś moje zdanie 3.
Odpowiedź na pytanie 4: Jakieś moje zdanie 4.

Temat postu: Re: Nowy System Zleceń w Spedycjach
PostWysłany: 11 Sie 2016, 05:04 

Witam, moim zdaniem to będzie niesprawiedliwe lub wszyscy będą jeździć na bardzo krótkich trasach bo jak to się ma do trasy Portugalia-daleka Rosja musiałyby być jakieś widełki np. 0-500, 500-1000 itd i do nich dostosowane terminy. Mi najbardziej podoba się opcja w pytaniu 3 to chyba byłoby najbardziej sprawiedliwe

PostWysłany: 11 Sie 2016, 06:49 

Rozumiem, że to ma dotyczyć wyłącznie konwojów. W takim razie jest pytanie, czy to będzie obsługiwać ta sama wyszukiwarka co jest obecnie? Jeśli tak to będzie gorzej niż jest. Teraz 80-90% wyszukiwanych zleceń jest w okolicy maksimum wyboru filtra (minimalna maksymalna ilość to 1k ton). Z trudem idzie znaleźć małe ilości jak np. 200 - 300 ton. Czy nie prościej byłoby dodać tam znacznik, że ma być zlecenie dla konwoju i przemnażać te ilości np. razy 100?

PostWysłany: 11 Sie 2016, 07:32 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
marecki33 napisał(a):
Witam, moim zdaniem to będzie niesprawiedliwe lub wszyscy będą jeździć na bardzo krótkich trasach bo jak to się ma do trasy Portugalia-daleka Rosja musiałyby być jakieś widełki np. 0-500, 500-1000 itd i do nich dostosowane terminy. Mi najbardziej podoba się opcja w pytaniu 3 to chyba byłoby najbardziej sprawiedliwe

Czyli dodatkowy wskaźnik dla długości tras?
Jeśli trasa ma:
1 km - 500 km = + 0gr
501 km - 1000 km = + 20gr
1001 km - 1500 km = + 40gr
1501 km - 2000 km = + 60gr
2001 km - 2500 km = + 80gr
powyżej 2501 km = + 100gr

Viserion napisał(a):
Rozumiem, że to ma dotyczyć wyłącznie konwojów. W takim razie jest pytanie, czy to będzie obsługiwać ta sama wyszukiwarka co jest obecnie? Jeśli tak to będzie gorzej niż jest. Teraz 80-90% wyszukiwanych zleceń jest w okolicy maksimum wyboru filtra (minimalna maksymalna ilość to 1k ton). Z trudem idzie znaleźć małe ilości jak np. 200 - 300 ton. Czy nie prościej byłoby dodać tam znacznik, że ma być zlecenie dla konwoju i przemnażać te ilości np. razy 100?

A czemu tylko Konwoje?
Widełki ilościowe są więc będzie można wybrać (gracz) sobie dokładną ilość dla posiadanego taboru.
Czy po prostu dać mniejszy zakres dolny?

PostWysłany: 11 Sie 2016, 08:59 

Hej Speedy pomysł jest dobry ale czy naprawdę chcesz sobie tak bardzo skompliwować proste zadanie?
Nie może być tylko miejsce na wpisanie ilości do max 1000k ? Po co komplikować jakieś stawki za km i uzależniać tym wybór miast startowych i końcowych. Zacznie się płacz ze auta się długo ładuja i krótkie terminy są zakrótkie z portugali do rosji czy nawet z polski do krasnojarska max 14 dni z powrotem czasem jest za mało jak jest kiepska pogoda (ostatnio tylko jest kiepska) lub okres zimowy.wysoka stawka za bliskie zlecenie za bardzo nie zachęci bo i tak się nie będzie oplacac a konkursy są systematycznie wiec szkoda czasu i roboty.Jedynie opcja 3 nic nie zmieni wg starego systemy a kto będzie się chciał to sobie wybierze.Mimo wszystko ja myślę że szkoda roboty z kombinacjami stawek itd.do konwojów wystarczy wpisanie konkretnej dużej ilości do 1000k jednorazowo i o to chodzilo.

PostWysłany: 11 Sie 2016, 09:22 

moim zdanie jest to bardzo trafne. Tego potrzeba według mnie bardzo się to przyda :) Super pomysł !

PostWysłany: 11 Sie 2016, 11:29 

Pomysł dobry :) ale mogła by być jeszcze możliwość wyboru ilości precyzyjnie pod posiadane pojazdy lub łączenie zleceń w spedycjach . Ułatwiło by to operowanie konwojami :)
Stawki powinny być też różne od ilości nie tylko odległości np. im większe zlecenie pobierasz tym lepsza kasa ( zmusi to spedycje do wspólnego działania a nie jak w wielu przypadkach każdy sobie )

PostWysłany: 11 Sie 2016, 11:33 

Witam - według mnie niepotrzebne wprowadzanie dodatkowych opcji. Dobrze jest jak jest jedyny mankament to wielkości zleceń. Ja osobiście nie gram na konwojach, ale wnerwia mnie szukanie zleceń po 200k, których jest po prostu za mało. Wystarczyłoby tylko zwiększyć ilość dużych zleceń.

PostWysłany: 11 Sie 2016, 12:24 
Awatar użytkownika

Wystarczy tylko dodać ręczną możliwość wyboru wielkości zlecenia i będzie git. Takie jest moje zdanie i o to głównie chodziło. Po co kombinować?

PostWysłany: 11 Sie 2016, 12:46 

Cassiopeya79 napisał(a):
Wystarczy tylko dodać ręczną możliwość wyboru wielkości zlecenia i będzie git. Takie jest moje zdanie i o to głównie chodziło. Po co kombinować?

dokładnie po co tak kombinować wystarczy ręcznie wpisać jaką ilość potrzebujemy i tyle wystarczy.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości