Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nowy punktowy system nagród w Konkursach Spedycji
PostWysłany: 17 Sie 2018, 14:18 

ChuckNorris napisał(a):
Proszę o wyjaśnienie mi czegoś.

Zmiana ma polegać na tym, że ten, kto ma dzisiaj 30 garaży w tym 30 konwojów unikatowych, za trzy miesiące będzie miał 33 garaże w tym 33 konwoje unikatowe. A ten co ma teraz 200 garaży w tym 200 konwojów zwykłych, za trzy miesiące będzie miał 200 garaży w tym 200 konwojów zwykłych, plus 3 karty tankowania i 3 zmiany opon?

W wyjaśnieniu proszę nie pisać bzdur, że unikaty wygrywają nie dlatego, że są 5 razy pojemniejsze i 2 razy szybsze, tylko dlatego, że spedycja jest lepiej zorganizowana, a fair play wymyślili komuniści.
Proszę też nie pisać, że każdy może i powinien kupić sobie co najmniej 200 konwojów unikatowych z kartami.

Zapytam Ciebie: a czy teraz jest lepiej? Nie wygrywasz konkursow to masz 1x +30km. A jak zmienimy na punktacje to po kilku konkursach bedziesz mogl ulepszyc np technologie lub miec kilka kart +40km. Jaka zmiana by nie byla to prawda jest taka ze kto wygrywa teraz to bedzie dalej wygrywal. Ale przynajmniej reszta spedycji bedzie mogla zmniejszyc dystans do najlepszych. Moim zdaniem ma to sens. Lepszym byloby utworzenie lig, ale skoro sie nie da to mozna sprobowac czegos nowego. I nie masz racji ze unikaty wygrywaja konkursy. Oczywiscie pomagaja, ale jak ktos nie ma pomyslu jak rozegrac konkurs to i unikaty mu nie pomoga. Wiem co mowie bo wygrywamy 75% konkursow ( oprocz pg). I nie dlatego ze mamy duzo unikatow

PostWysłany: 17 Sie 2018, 15:13 

Unikaty wygrywają konkursy, ale jak w każdej grze i w tej kto płaci więcej, ten więcej dostaje, więc nie rozumiem, czemu ma być równość, skoro każdy przewagę uzyskuje na swój indywidualny sposób.

Co do tego kto ile na tych punktach zyska, to mali więcej duzi mniej, ale obecnie duzi biorą całość a mali nic, stąd pomysł na wyrównanie szans.

Jak komuś nie idzie i chce się ciągle tylko żalić, to nie musi korzystać z nowych zasad, ale jeśli na obecnych wygrywa to na nowych też będzie, bo z dnia na dzień się nic nie zmieni, może za jakiś czas przewaga zmaleje ewentualnie jeśli mniejsi dobrze punkty wydadzą.

PostWysłany: 17 Sie 2018, 19:58 

A ja bym do tego dodal jedna opcje... Za kazde 24 (czy 12 godzin albo nawet 6) przewagi nad poprzedzajacym miejscem dodatkowe 2 punkty... Bo czesto jest tak ze jak 1 spedycja wygra to reszta juz odpuszcza. Tu sie nie dziwie ale dla dalszych miejsc i slabszych spedycji bedzie to okazja dla zdobycia kolejnych punktow (np spedycja ktora jest aspiruje do 2 miejsca bedzie sie starala duzo szybciej skonczyc niz 3 zeby dostac wiecej punktow). Analogicznie do dalszych miejsc... Bo nieraz jest tak ze konkurs normalnie trwa tydzien/poltora a spedycje z 2-3 miejsca wioza 2 tygodnie nie mowiac o dalszych miejscach co woza towar przez 2 miesiace... Bo nawet jak spedycja ktora zajmie 7 miejsce skonczy konkurs o 24 godziny szybciej od spedycji z 8 miejsca to te pare punktow bedzie ich bardziej cieszyc niz nagroda pocieszenia w postaci +30km/h :)

PostWysłany: 18 Sie 2018, 08:42 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Podsumowując:
- warto dołożyć zaproponowane przez Was kolejne nagrody
- może delikatnie podnieść jeszcze cennik wymiany nagród

Jeszcze jedna ważna rzecz: system punktowy zostanie wprowadzony zapewne dużo szybciej niż niestety główna nagroda na wymianę (ale będziecie mogli zbierać punkty na ten Konwój). Niestety po rozmowie z grafikiem, otrzymałem informacje że aktualnie nie będzie mógł zająć się kolejnym samochodem dla nas. I będziemy musieli poczekać.

PanBerb napisał(a):
Co do punktów za miejsca to trochę nie podoba mi się nagradzanie wszystkich jak leci. W końcu to konkurs, więc nagrody powinni dostawać tylko ci, którzy się postarają. Ja bym nagradzał punktami tylko pierwsze 5 miejsc. Dla reszty jakieś symboliczne karty +20 km/h

Jak komuś zależy na nagrodach, to będzie się sprężał żeby zająć punktowane miejsce. A tak to będę mógł sobie przyjechać ostatni, a i tak dostanę 10 pkt i przez kilka konkursów uzbieram na technologię albo unikat. Bez żadnego wysiłku.
Jestem za nagradzaniem każdego kto wystartuje, ale faktycznie miejsca po za TOP 5 czy TOP 10 możemy jeszcze zmniejszyć im ilość punktów.

DONEK napisał(a):
nadal jestem na NIE!!! Speed'y nie wiem co to ma zmienić poza zamieszaniem ;D !!! zbieranie punktów ?? zobacz ile pochłonie Ci czasu zmienianie kodu gry i wprowadzanie jakiś dziwnych punktów. później wymiana tego na nagrody....? Czy nie lepiej uprościć i po prostu zmieniać nagrody co nową serię konkursu? przecież jak komuś nagroda nie będzie pasować to po prostu nie będzie brać w nim udziału rób jak uważasz.. jeśli nie szkoda Ci czasu na te zmiany.... pod względem wygrywania nic to nie zmieni...
JEŚLI PUNKTY to tylko jako dodatek!c A dlaczego nie podział na LIGI??? przecież nie musimy dzielić lig na poszczególne konkursy! może właśnie udział całej spedycji w poszczególnych konkursach w różnych typach i dla najbardziej uniwersalnej spedycji nagroda po sezonie np. 5 seriach w postaci UNIKATU.
Właśnie wcale nie tak dużo wystarczy skopiować w dużej części kod nagród za osiągnięcia tonażowe a cały system nagród w konkursach "wywalić" i zastąpić zwykłym zliczaniem. A takie nagrody dużo wnoszą do systemu bo gracz ma swobodę wyboru. Co do lig, nie widzę w tym sensu, bo mamy za mało graczy.

BiaTrans napisał(a):
1. 50 pkt
2. 40 pkt
3. 35 pkt
4. 30 pkt
5. 25 pkt
6. 20 pkt
7. 15 pkt
8+ 10 pkt
Taka punktacja mialaby wiekszy sens niz propozycja Speediego. Bo spedycjom zalezaloby na 4 miejscu, a nie zadowalalyby sie ostatnim bo i tak dostana tyle samo punktow. A co do nagrod to moja propozycja:
250 punktów = wypasiony unikat Konwojowy, którego nie można kupić
75 punktów = karta technologii
30 punktów = karta +50km/h
20 punktow = karta +40km/h
15 punktów = karta +30km/h
10 punktow = karta +20km/h
Jak ktos chce to mozesz dodac jeszcze inne karty, ale watpie zeby komus sie przydaly ( np. naprawa naczepy za 5pkt :lol: ). Jest to lepsza propozycja niz pierwsza, slabsze spedycje beda mogly wiecej zyskac. Dla mojej spedycji to bedzie strata bo mamy co miesiac 3 karty tech i 6x +40km/h z konkursow. Ale jak zmienisz nagrody to poziom moze wzrosnie i bedziemy miec konkurencje. W najgorszym wypadku wypasiony unikat co 5 konkursow :D
Tylko że Twoja propozycja znacznie przyśpiesza zdobycie wielu kart technologii. A moja odzwierciedla aktualne wartości nagród (prawie).

ChuckNorris napisał(a):
Proszę o wyjaśnienie mi czegoś.

Zmiana ma polegać na tym, że ten, kto ma dzisiaj 30 garaży w tym 30 konwojów unikatowych, za trzy miesiące będzie miał 33 garaże w tym 33 konwoje unikatowe. A ten co ma teraz 200 garaży w tym 200 konwojów zwykłych, za trzy miesiące będzie miał 200 garaży w tym 200 konwojów zwykłych, plus 3 karty tankowania i 3 zmiany opon?

W wyjaśnieniu proszę nie pisać bzdur, że unikaty wygrywają nie dlatego, że są 5 razy pojemniejsze i 2 razy szybsze, tylko dlatego, że spedycja jest lepiej zorganizowana, a fair play wymyślili komuniści.
Proszę też nie pisać, że każdy może i powinien kupić sobie co najmniej 200 konwojów unikatowych z kartami.
Zmiana ma polegać na tym, żeby gracz miał wybór nagrody na jakiej mu zależy a nie dostawał z góry wyznaczoną i może nie do końca dla niego wartościową.

Raven86 napisał(a):
A ja bym do tego dodal jedna opcje... Za kazde 24 (czy 12 godzin albo nawet 6) przewagi nad poprzedzajacym miejscem dodatkowe 2 punkty... Bo czesto jest tak ze jak 1 spedycja wygra to reszta juz odpuszcza. Tu sie nie dziwie ale dla dalszych miejsc i slabszych spedycji bedzie to okazja dla zdobycia kolejnych punktow (np spedycja ktora jest aspiruje do 2 miejsca bedzie sie starala duzo szybciej skonczyc niz 3 zeby dostac wiecej punktow). Analogicznie do dalszych miejsc... Bo nieraz jest tak ze konkurs normalnie trwa tydzien/poltora a spedycje z 2-3 miejsca wioza 2 tygodnie nie mowiac o dalszych miejscach co woza towar przez 2 miesiace... Bo nawet jak spedycja ktora zajmie 7 miejsce skonczy konkurs o 24 godziny szybciej od spedycji z 8 miejsca to te pare punktow bedzie ich bardziej cieszyc niz nagroda pocieszenia w postaci +30km/h :)
Ale w tym momencie znacznie wzrasta nagroda za kolejne miejsca niż pierwsze, możemy sobie uzbierać na "główną nagrodę", bez konieczności wygrywania.

ps. Pozwoliłem sobie na usunięcie posta użytkownika ChuckNorris, bo był kompletnie nie na temat.

PostWysłany: 24 Sie 2018, 14:25 

popieram i jestem jak najbardziej za .

moze to zmiejszy dystans tych z konca do tych z poczatku.

zostaje jeszcze ustalić wymiane pkt na nagrody a mianowicie ile trzeba wydac na poszczególna nagrode i czekam na wprowadzenie.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości