Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8 posty(ów) ] 

Dolna graniaca stanu technicznego sprzetu w komisie
Tak 45%  45%  [ 5 ]
Nie 36%  36%  [ 4 ]
Nie mam zdania 18%  18%  [ 2 ]
Razem głosów : 11
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dolna graniaca stanu technicznego sprzetu w komisie
PostWysłany: 11 Wrz 2020, 10:20 

nie raz zdarzyło się potrzebujecie auta naczepy i zaglądacie w komis
wszystko ładnie pięknie kilka kilkanaście stron ofert z wybieranym sprzętem
zagłębiając się w komis widzicie praktycznie same złomy 50 - 70 % stanu technicznego po zakupie nadające się tylko na wstawienie do mechanika na 10 h
jest dużo sprzedających co wystawia sprzęt po naprawie 90 - 100 %

Czy jesteś aby była dolna granica stanu technicznego auta naczepy wstawionych w komis
w komentarzu możecie podawać dolna granice ja proponuje 88 - 90%

Temat postu: Re: Dolna graniaca stanu technicznego sprzetu w komisie
PostWysłany: 11 Wrz 2020, 11:54 

Hmm z jednej strony ok fajnie nikt nie chce kupować złomu,a jauto kupione chce od razu wysłać w trase, ale z drugiej strony nikt przed sprzedażą nie będzie wysyłać aut do mechanika, więc jak dla mnie takie to maślane jest, zwłaszcza,że często się zdarza, że nowi gracze chcą nawet auta ze słabym stanem technicznym, bo są tańsze.Mimo wszystko uważam, że dolna granica stanu technicznego jak najbardziej, ale nie mniej niż 60%

PostWysłany: 11 Wrz 2020, 12:48 

I nagle jak ceny u dilera wzrosły to o komisie sobie niektórzy przypomnieli:) Jestem przeciwny, zawsze masz możliwość kupic w super stanie od dilera a jak chcesz taniej i w dobrym stanie to sie trzeba troche wysilic i poszukac , zawsze można kupic w kiepskim stanie i naprawic

PostWysłany: 11 Wrz 2020, 12:58 
Awatar użytkownika

Jestem na NIE.

W komisie masz pokazany stan auta. Jesli chcesz w bdb stanie kup od dealera :)

PostWysłany: 11 Wrz 2020, 20:31 

Jestem na NIE.

Sam pamiętam jak czasem godzinami polowałem na jakieś fajne egzemplarze, nawet z dużym przebiegiem, ale w dobrym stanie technicznym i za przystępną cenę.

Czasem trafiła się perełka, albo nawet lepiej: Ktoś "zlitował się" i wystawiał dedykowane pojazdy albo częściej naczepy. Frajda dla Każdego raczkującego (a później) rozwijającego się właściciela firmy przewozowej.

"Widzisz co kupujesz, kupujesz co widzisz."

PostWysłany: 14 Wrz 2020, 15:37 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
icek napisał(a):
I nagle jak ceny u dilera wzrosły to o komisie sobie niektórzy przypomnieli:) Jestem przeciwny, zawsze masz możliwość kupic w super stanie od dilera a jak chcesz taniej i w dobrym stanie to sie trzeba troche wysilic i poszukac , zawsze można kupic w kiepskim stanie i naprawic

Dokładnie taki był zamiar :) będzie ruch pomiędzy graczami :)

W poprzednim temacie napisałem że można dać czerwony komunikat że auto ma np. poniżej 50%, żółty że ma poniżej 85% sprawności. Takie coś będzie widoczne a może też sprawi żeby wystawiać lepszej jakości auta :)

Ale można też zrobić że jak ktoś wystawia auto ze sprawnością 50% to może wziąć maksymalnie 50% ceny maksymalnej jaka ma teraz pokazaną? Wtedy ludziom będzie bardziej zależeć na jak najlepszej jakości aut w komisie, bo otrzymają więcej pieniążków.

Druga sprawa, jeśli komis teraz będzie miał taki fajny ruch to może warto będzie stworzyć nową rangę "Handlarza" gdzie będą pokazani najlepsi gracze pod kątem sprzedaży aut :)

PostWysłany: 15 Wrz 2020, 12:55 

speedy napisał(a):
icek napisał(a):
W poprzednim temacie napisałem że można dać czerwony komunikat że auto ma np. poniżej 50%, żółty że ma poniżej 85% sprawności. Takie coś będzie widoczne a może też sprawi żeby wystawiać lepszej jakości auta :)

Ale można też zrobić że jak ktoś wystawia auto ze sprawnością 50% to może wziąć maksymalnie 50% ceny maksymalnej jaka ma teraz pokazaną? Wtedy ludziom będzie bardziej zależeć na jak najlepszej jakości aut w komisie, bo otrzymają więcej pieniążków.

no i dobrze takie rozwiązanie mi się podoba

jeśli chodzi o zakupy z komisu to zawsze dużo kupowałem i stan sprzętu czasami był tragiczny a nie było już w czym wybierać

PostWysłany: 21 Wrz 2020, 20:49 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
https://blog.cargotycoon.pl/komis-zmiany/

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości