Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Limit kierowców
PostWysłany: 03 Lut 2017, 13:26 

speedy napisał(a):
maxor napisał(a):
Z tego co mówił mi speedy, problemem nie jest ilość kierowców w jednym garażu, tylko ilość kierowców na koncie konkretnego gracza.
Dokładnie mówiąc problem jest suma wszystkich kierowców, wszystkich graczy.

Wybacz, ale chyba w tok rozumowania wkradł się jakiś błąd.
Piszesz że problemem jest ogólna ilośc kierowców, a nie ilość w garażach.
Czyżby ta ogólna ilośc nie była pochodną od ilości kierowców w garażach ?
Błędem jest wprowadzanie odgórnego limitu dla danego gracza ( a tak naprawde nie znalazłem nawet info ile ten limit wynosi dla mnie ? ), bo prowadzi to do kuriozalnych sytuacji.
Np mam dużo kierowców w Portugalii i Hiszpanii, ale brakuje mi ich w Rosji , lecz nie mogę zatrudnić nowych bo jest limit.
prowadzi to do tego że nie zwalniam nikogo, bo kirowcy moga sie przydać w zupełnie innym miejscu , a nie wiem jaki jest limit . Zwolniłem kilkudziesieciu , ale i tak nie moge zatrudnic nowych.
Postuluje wiec , aby :
1. Limity kierowców były powiazane z garazami (lub krajami ) z zachowaniem proporocji do posiadanych miejsc garażowych - np garaz z 10 miejscami to 40miejsc dla kierowców, ale ze 150 miejscami dla pojazdów to juz 600 miejsc dla kierowców.
2. Zmiana garażu na konwojowy powinna z automatu ograniczac ilośc miejsc dla kierowców. Nie powinno sie to jednak dziać od reki , tylko powinien byc czas na przenosiny lub ich zwolnienie ( min. doba ) . Można tez uzależnic mozliwośc zmiany na konwojowy od wczesniejszego ograniczenia kierowców w tym garażu .
3 Wprowadzanie JAKICHKOWIEK zmian powinno być wcześniej informowane , jak również powinna być pełna informacja na czym te zmiany polegają. Pośpiech podczas wprowadzania zmian przynosi często całkiem odwrotne efekty od zamierzonych.
PS. Ciesze się że zapowiedziana jest zmiana polegająca na likwidacji limitu 7 dni do konca KP aby była mozliwa wysyłka konwoju. To miło że uznałeś słusznośc twierdzeń iz skoro ktos płaci za konto , to niech ma takie same mozliwosci przez cały jego okres obowiązywania.
Niech bedzie to jednak przykład prowokujacy do lepszego przemyślenia przy wprowadzaniu kolejnych zmian.
PS2. gdzie jest info o wysokosci wprowadzonych limitów kierowców ?

PostWysłany: 03 Lut 2017, 15:19 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Ma Pan dużo racji, ja nie będę się usprawiedliwiał co, czemu i jak, bo to nie naprawi sytuacji.
Tak popełniłem błąd, przekazując za małą ilość informacji i robiąc to w ten sposób.
Teraz szukamy rozwiązania aby nie było sytuacji gdzie jeden gracz zatrudnia setki tysięcy kierowców.

Co do limitu i jego wielkości aktualnie jest 20 000, wyjątkowo na s6 jest 40 000 kierowców.
I był takowy pomysł aby limit był wyliczany za pomocą posiadana KP:
- 20 000 kierowców osoba bez konta premium
- 40 000 kierowców osoba z kontem premium

Co Wy na to?

PostWysłany: 03 Lut 2017, 15:43 

Usprawiedliwienia nie są potrzebne. Wystarczy że zrozumiano że to był błąd i naprawia się go.
A skoro pada pytanie , to pozwole sobie na wypowiedzenie sie co do limitów powiazanych z posiadaniem KP.
Sądze że to byłby duży błąd.
A dlaczego to juz wczesniej wyjaśniałem - limit bez podziału na garaże lub kraje jest bez sensu. (np . kierowcy w Portugalii, a braki w Rosji).
MOże być rónież sytuacja że poczatkujący gracz dla kaprysu lub z niewiedzy zatrudni sobie 20 000 kierowców
Dodatkowo powiązanie go z KP może zaowocować sytuacja że ów gracz posiadajacy zaledwie kilka garazy zatrudni sobie nawet 40 000 kierowców. I czy wtedy limit cokolwiek usprawni ?
Trzeba popracować nad rozwiązaniem uzaleznijacym możliwość zatrudniania kierowców w zalezności od rozwoju firmy ( posiadanych garaży ), a nie ustalac ogólnego limitu i to takiego samego dla gracza majacego 5 garąży jak i dla tego mającego 100 garaży .
PS. nie wiem jaka jest róznica wieku nas dzieląca, ale na forum chyba powinnismy byc tylko forumowiczami. Forma Pan powoduje że czuje sie straaaasznie staro ;)

PostWysłany: 03 Lut 2017, 15:46 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Zaraz zerknę w pliki i zobaczę co da się zrobić z limitem na garaż.

Jak zrobię limit na garaż to i tak będzie problem z przenoszeniem, przejazdami itd itd.

PostWysłany: 03 Lut 2017, 15:59 

speedy napisał(a):
Zaraz zerknę w pliki i zobaczę co da się zrobić z limitem na garaż.

Jak zrobię limit na garaż to i tak będzie problem z przenoszeniem, przejazdami itd itd.

Jest limit ilości zleceń do posiadanych aut można by się może do niego podpiąć jakoś.

PostWysłany: 03 Lut 2017, 19:45 

speedy napisał(a):
Ma Pan dużo racji, ja nie będę się usprawiedliwiał co, czemu i jak, bo to nie naprawi sytuacji.
Tak popełniłem błąd, przekazując za małą ilość informacji i robiąc to w ten sposób.
Teraz szukamy rozwiązania aby nie było sytuacji gdzie jeden gracz zatrudnia setki tysięcy kierowców.

Co do limitu i jego wielkości aktualnie jest 20 000, wyjątkowo na s6 jest 40 000 kierowców.
I był takowy pomysł aby limit był wyliczany za pomocą posiadana KP:
- 20 000 kierowców osoba bez konta premium
- 40 000 kierowców osoba z kontem premium

Co Wy na to?

Bardzo dobry pomysl osoby z premium powinny miec.wieksze mozliwosci od normalnych kat

PostWysłany: 03 Lut 2017, 23:29 

Miejscowość: Rogów
Choć kupuje kp to uważam że kp powinno dawć ułatwienie gry a nie blokować graczy bez niego. Jako posiadacze kp mamy masę udogodnień. Dla gracza który go nie ma przy 100 zestawach pomyślcie co ma do ogarnięcia.
1. Przydział kierowców i zmienników 200 kliknięć
2. Tankowanke 100 kliknięć
3. Podpięcie naczep 100 kliknięć.
4. Wymiana opon 200 kliknięć.
5. Zakup oc 100 kliknięć.
6 wysyłanie aut (o ile dobrze pamiętam bez kp) 100 kliknięć bo powrót był multi.
7. Rozbudowa garaży ileś kliknięć zależy ile kto ma.
Itd
Wszędzie gra uchodzi za darmową a te wszystkie zmiany prowadzą do multi wydawania kasy.
Ja rozumiem że trzeba utrzymać serwery i ok. Ale nie popadajmy w paranoje. Są światy o tych samych parametrach? Przenieść je na jeden serwer jeden wyłączyć a zainwestować w lepszy. I moim zdaniem tędy droga. Po co kolejny świat skoro tak naprawde grają na nim gracze z innych światów i zaraz się okaże że na s7 gram 200 graczy 180 to gracze z innych światów a tam to już im się nie chce ale konto niech zostanie na wszelki wypadek. I tu gra zaczyna sie mulić. Zamiast nowych światów najpierw warto inwestycje przekładać w serwery które są żeby problemów nke było. A na nowym s7 okazuje się że już są problemy. I z czego wynikaja bo nie wierze że z ilości kierowców.

PostWysłany: 04 Lut 2017, 01:29 

skoro jest taki problem z przeciążeniem serwerów to może należałoby zablokować możliwość rejestracji? bo ostatnio zaczynam mieć wrażenie, że największym problemem jest rosnąca popularność gry.
tak, wiem, złośliwe to było

a teraz do rzeczy:
rozbudowa garażu na s6 trwa 100 dni ale na początku nie stać na ciągłą rozbudowę więc można założyć że dopiero po 4 miesiącach można kupić pierwsze konwoje. Tylko pytanie jeszcze czy ma się wtedy już odblokowanego huragana albo bestię ale załóżmy, że tak. Sprawdziłem, po tym czasie rekordzista ma 5.000 samochodów a kilku po 2-3 tysiące i około 100 garaży i w najbliższym czasie ta liczba wzrośnie bo podczas gdy można robić pojedyncze garaże konwoje to te pozostałe tworzą 100 nowych miejsc dziennie więc aby nie zablokować rozwoju limit musiałby wynosić co najmniej 30.000 jeśli mowa o stałym limicie ale uważam że lepszym rozwiązaniem byłby limit (masło maślane) uzależniony od ilości miejsc garażowych, NIE samochodów bo pojawią się problemy przy wymianie taboru i niech by to było 5-6 kierowców na miejsce

ale mam też inny pomysł:
można by zastąpić urząd pracy agencją pracy.
jak by to działało?
nadal byłaby konieczność wymiany kierowców tylko, że w momencie kiedy wysyłam ich na urlop zostają oni zwolnieni a system automatycznie ich kasuje natomiast kiedy przydzielam to system generuje nowego kierowcę, zatrudnia i od razu przypisuje do samochodu, podstawową zaletą takiego rozwiązania jest to ze każdy będzie miał 2 kierowców na samochód i ani jednego więcej
wadą natomiast jest to ze gwiazdki staną się bezużyteczne, chyba, że...
dniówkę zostawić na tym poziomie co teraz ale wprowadzić też niewielką prowizję za zatrudnienie nowego i uzależnić jej wysokość od poziomu umiejętności i morale, gracz sam by decydował jakiego kierowcę chce

a może faktycznie, jak już ktoś wspomniał, czas pomyśleć o lepszym serwerze bo teraz chcesz wprowadzać ograniczenia, utrudniasz grę zniechęcając tym samym, co więcej te ograniczenia zaczynają narzucać taktykę a sam wiesz, że ludzi ciągle przybywa i za chwilę okaże się, że problemem jest za duża ilość samochodów i co wtedy? każesz je złomować?
teraz próbujesz wciskać na siłę konwoje a co jeśli za jakiś czas będzie za dużo małych kont, które jeszcze nie mogą ich mieć?
załóżmy, że się żenisz i zamieszkujecie w kawalerce, miło, przytulnie i przede wszystkim tanio ale mnożycie się jak króliki i za 10 lat macie 7 dzieci i nadal mieszkacie w tej samej kawalerce a wtedy żadne przemeblowanie nie poprawi sytuacji, po prostu mieszanie jest za małe i kropka
porównanie może i głupie ale chyba trafne :)

w sumie szuflady jak w kostnicy mogłyby pomóc...

PostWysłany: 04 Lut 2017, 07:26 

Miejscowość: Rogów
Ewentualnie proponuje na kp nie wyłączać reklamy mi ona nie przeszkadzała a może zwiększy to przychód pieniędzy na lepszy serwer. A wyłączać ja po kupnie konta sponsora

PostWysłany: 04 Lut 2017, 08:49 

Mam limit 20 000 zatrudnionych kierowców. Wykupuję KP. Zatrudniam dodatkowych 20 000 i po zsumowaniu mam 40 000 kierowców czyli maksa. Nie przedłużam KP. Co wtedy?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości