Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Zamknięte forum Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wprowadzamy ?
TAK, PRZYDA SIĘ. 75%  75%  [ 24 ]
NIEPOTRZEBNE 25%  25%  [ 8 ]
NIE WIEM 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 32
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ilość pobranych zleceń w panelu spedycyjnym
PostWysłany: 15 Sty 2014, 23:21 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Two Steps From Hell
Witam.

Krótko i na temat:
Nie wiem jak Wam, ale w panelu spedycyjnym brakuje mi ilości pobranych zleceń na spedycję.
Niby nieistotne i można to uznać za szczegół. Mi tego jakoś brakuje. ;)
Zawsze to jakaś informacja (ukaże nam ile zleceń jest obecnie podjętych do zrealizowania, pokaże jak rozwija się spedycja) i ewentualnie może być wyznacznikiem to interwencji w spedycji w razie podejrzanej ilości pobranych zleceń.

Z góry dziękuję za udział w ankiecie.

Pozdrawiam,

Czarna

Temat postu: Re: Ilość pobranych zleceń w panelu spedycyjnym
PostWysłany: 16 Sty 2014, 00:29 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych (Dolnośląskie)
Bry Wieczór ;D Hmm , bardzo ciekawa koncepcja , popieram .
Choć wydawało by się że ilość zleceń pobranych , powinna się równać ilości zleceń wykonanych , ale to nie zawsze idzie w parze .

WRÓCIŁEM ;))))

PostWysłany: 16 Sty 2014, 11:53 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Można dodać także inne statystyki, całkowity tonaż zleceń, pozostała ilość całości, aktualizowana co powiedzmy 10 minut.

PostWysłany: 16 Sty 2014, 12:49 
Awatar użytkownika

speedy napisał(a):
Można dodać także inne statystyki, całkowity tonaż zleceń, pozostała ilość całości, aktualizowana co powiedzmy 10 minut.

Dokładnie . Ja wczoraj się zastanawiałem nad dodaniem w zakładce członkowie spedycji dodatkowego słupka ilość wykonanych zleceń w spedycji . Obecnie mamy ilość ogólną w których skład wchodzą zlecenia spedycyjne , prywatne , itp , itd . Pomyślałem o tym rozgraniczeniu i zliczanie osobno zleceń spedycyjnych co pozwoli , a zarazem ukarze wydajność danego członka spedycji , jak i postęp jego rozwoju , oraz zaangażowanie w życie spedycji .

WRÓCIŁEM ;))))

PostWysłany: 16 Sty 2014, 12:57 
Administrator
Awatar użytkownika

speedy napisał(a):

Jak nie zamuli serwera, jestem za i to nawet bardzo.

KENWORTH napisał(a):
Dokładnie . Ja wczoraj się zastanawiałem nad dodaniem w zakładce członkowie spedycji dodatkowego słupka ilość wykonanych zleceń w spedycji . Obecnie mamy ilość ogólną w których skład wchodzą zlecenia spedycyjne , prywatne , itp , itd . Pomyślałem o tym rozgraniczeniu i zliczanie osobno zleceń spedycyjnych co pozwoli , a zarazem ukarze wydajność danego członka spedycji , jak i postęp jego rozwoju , oraz zaangażowanie w życie spedycji .

co do tego słupka czy ja wiem czy to jest konieczne? Zwłaszcza, że członkowie nie wykonują pełnych zleceń w spedycji.
Chciałabym dodać do panelu zakładkę "Statystyki" tak jak pisze Speedy, tonaż, ilość pobranych zleceń itd.
Jeżeli jest możliwość fajnie by było wstawić tam wykresy. ;)
Interesowałoby mnie to, zwłaszcza że chciałabym mieć pod kontrolą czy spedycja się rozwija - poszerza swoją działalność.

PostWysłany: 16 Sty 2014, 13:06 
Awatar użytkownika

Ok , Ok , Czarna spoko , ja tylko zaproponowałem takową inicjatywę co nie znaczy że jest ona słuszna .
W pełni Cię rozumiem i wiem jaki cel ma Twój pomysł . Ja trochę się rozpędziłem . Siła sugestii ;]
Też myślę że to kwestia strategi ;D

Hmm , w formie wykresu elegancko by to wyglądało , zawsze to jakaś lekka nuta ekonomi ;P

WRÓCIŁEM ;))))

PostWysłany: 16 Sty 2014, 16:23 

Moim zdaniem jest to zbędne. Jak ktoś chce wiedzieć ile jest zleceń to niech sobie policzy.

Są przecież statystyki. Myślę, ze obecne wystarczą.

Jestem na NIE

PostWysłany: 16 Sty 2014, 17:41 
Administrator
Awatar użytkownika

awissowaty napisał(a):
Są przecież statystyki. Myślę, ze obecne wystarczą.

Gdzie są? Obecnie nie ma w żadnym miejscu takich statystyk.
Mam liczyć? Myślę, że jeżeli ktoś analizuje i przygląda się rozwojowi swojej spedycji takie coś mu się przyda. Wzrost przewiedzionych ton dziennie. (może aktualizować się tak jak ranking).
Nie chcesz? Nie musisz korzystać. ;)

KENWORTH napisał(a):
Ok , Ok , Czarna spoko , ja tylko zaproponowałem takową inicjatywę co nie znaczy że jest ona słuszna .
W pełni Cię rozumiem i wiem jaki cel ma Twój pomysł . Ja trochę się rozpędziłem . Siła sugestii ;]
Też myślę że to kwestia strategi ;D

Hmm , w formie wykresu elegancko by to wyglądało , zawsze to jakaś lekka nuta ekonomi ;P

Dla kogoś kto dużą wagę przywiązuje do analizy rankingów, wydaje mi się że będzie to użyteczne. Argumentować pomysł może na wiele sposobów.
Może wcześniej sama nie patrzyłam na to pod tym kątem, ale wraz z dalszym rozwojem mojej spedycji - wydaje mi się że tu ułatwi jej zarządzanie i pozwoli wyciągnąć odpowiednie wnioski do dalszego działania.

PostWysłany: 16 Sty 2014, 17:56 
Awatar użytkownika

czarnypies napisał(a):
Dla kogoś kto dużą wagę przywiązuje do analizy rankingów, wydaje mi się że będzie to użyteczne. Argumentować pomysł może na wiele sposobów.
Może wcześniej sama nie patrzyłam na to pod tym kątem, ale wraz z dalszym rozwojem mojej spedycji - wydaje mi się że tu ułatwi jej zarządzanie i pozwoli wyciągnąć odpowiednie wnioski do dalszego działania.

Ano zgadzam się , na pewno wprowadzenie takiego rozwiązania usprawni zarządzanie spedycją jak i bardzo się przyda szefostwu , a nawet i pracownikom . Tak wiec ze swojej strony mogę jedynie poprzeć pomysł ku wprowadzeniu go w życie gry .

U mnie występuje czasami tz. "zboczenie zawodowe" ale to tylko dlatego że mam wykształcenie ekonomiczne , Technik Ekonomista i Technik Rachunkowości , więc te analizy jak najbardziej na miejscu .

WRÓCIŁEM ;))))

PostWysłany: 16 Sty 2014, 18:22 
Administrator
Awatar użytkownika

KENWORTH napisał(a):
U mnie występuje czasami tz. "zboczenie zawodowe" ale to tylko dlatego że mam wykształcenie ekonomiczne , Technik Ekonomista i Technik Rachunkowości , więc te analizy jak najbardziej na miejscu .

Hehe :D to już wiem do kogo się zgłosić w razie problemów z ogarnięciem rachunkowości finansowej :mrgreen:

No mną też to kieruje, analiza wyników spedycji jest jak najbardziej tu na miejscu.
Co raz więcej osób z tego co zauważyłam, zwraca na to uwagę.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Zamknięte forum Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość