Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Uwaga!!!
Jeden pomysł = Jeden temat. Masz kilka pomysłów? To załóż kilka tematów.
Jeśli zakładasz temat, prosimy o założenie ankiety, aby gracze mogli się wypowiedzieć. Wystarczą 3 opcje: Tak, Nie wiem, Nie.
A graczy prosimy aby nie pisali nic nie wnoszących postów typu: "jestem na tak", tylko prosimy o głos w ankiecie.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Czy podoba Ci się pomysł ?
Ankieta zakończyła się 15 Lip 2020, 15:01
Tak 62%  62%  [ 8 ]
Nie wiem 8%  8%  [ 1 ]
Nie 31%  31%  [ 4 ]
Razem głosów : 13
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pojedynki spedycji - propozycja
PostWysłany: 01 Lip 2020, 15:01 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Na podstawie: viewtopic.php?f=14&t=6051&start=0

Każda spedycja będzie mogła wysłać maksymalnie dwa zaproszenia w miesiącu i to tylko do dwóch różnych spedycji, jeśli druga spedycja przyjmie zaproszenie to straci jedną szansę zaproszenia, czyli obie spedycje będą mogły uczestniczyć maksymalnie w dwóch pojedynkach w miesiącu. Jeśli spedycja wysłała już swoje dwa zaproszenia nie można już jej zapraszać.
W momencie kiedy spedycja wyśle zaproszenie nie może wysyłać zaproszeń przez 14 dni, bo tyle będzie trwało maksymalnie oczekiwanie na zgodę, więc lepiej wybierać / dogadywać się przed wysłaniem zaproszenia. Spedycja wyśle 2x zaproszenia do innych spedycji które się nie zgodzą, sama straci szansę na udział w pojedynku.

Nie można wysłać zaproszeń spedycji której wysłaliśmy już któreś z czterech ostatnich zaproszeń, doprowadzi to do tego że możemy raz na dwa miesiące wyzwać tę samą spedycję.

Pojedynek którego dojdzie do skutku, (moment w którym zapraszana spedycja się zgadza) jest traktowany jako konkurs spedycji, wtedy nie będziemy mogli zapisywać się do innych konkursów spedycji jeśli osiągniemy limit.

W pojedynkach zastosowałbym zasadę, że zwycięzca zgarnia 2x punktów za wygraną w konkursie spedycji, natomiast drugie miejsce nie jest punktowane wcale. Czyli zwycięzca zgarnia wszystko.
Można jeszcze pomyśleć o 2x większej stawce pieniężnej dla zwycięzców, przy rozliczeniu wygranej wprost na konto spedycji, dzięki czemu można będzie rozbudowywać budynki spedycyjne.

Takie warunki powinny zapewnić to, że spedycjom będzie zależało tylko na wygranej i nie będą słupować innym spedycjom.

Ranking ustaliłbym na zasadzie:
wygrane pojedynki/(wysłane zaproszenia + otrzymane zaproszenia)= czyli kto wygra więcej pojedynków ze swoich zaproszeń będzie wyżej w rankingu.

W momencie gdy jakaś spedycja osiągnie 6 wygranych, będzie mogła zapraszać tylko spedycje które będą w zakresie +/- 5, czyli będzie mogła zapraszać tylko spedycje co mają od 1 zwycięstwa do 11 zwycięstw, dzięki czemu można będzie zapraszać tylko spedycje na podobnym poziomie. Nie mieszałbym tutaj tonażu, w drodze wyjątku dla spedycji które nie mają rywali według wcześniej opisanego systemu, zostaną pokazane spedycje które mają tonaż od 75% do 125% względem naszej spedycji.

Pojedynki odbywałyby się tylko jako typ "Bardzo ciemno".
Towar wyliczany byłby przez ilość miejsc w garażach.
Towar byłby rozdawany względem "proporcjonalnie do typów posiadanych przez graczy"
Zapisywani są tylko właściciele spedycji, dopiero po utworzeniu konkursu, właściciel spedycji może dodać kolejnych uczestników ze swojej spedycji

Temat postu: Re: Pojedynki spedycji - propozycja
PostWysłany: 01 Lip 2020, 18:46 

Dlaczego tylko właściciel spedycji?? Ja nie jestem właścicielem, a chciałbym sam wziąć udział w takim konkursie i jest mi już ta szansa odebrana? Proponował bym raczej aby właściciel typował gracza który by chciał pojechać w takim Konkursie

PostWysłany: 01 Lip 2020, 18:47 
Awatar użytkownika

a jak z balansem, żeby nie okazało się tak, że spedycje 1 osobowe są lepiej traktowane, np. mogą zabrać cały towar na raz

PostWysłany: 01 Lip 2020, 20:29 

wszystko fajnie, ale mnie zastanawia tylko jedna rzecz:
speedy napisał(a):
...
...

ilość miejsc w garażach Wszystkich członków spedycji, czy tylko właściciela który jest obecny podczas zapisów?

bo to duża różnica biorąc pod uwagę, że w pojedynkach będą brały udział spedycje liczące 1-5 graczy oraz 20-31 graczy, a jak wiemy nie każdy lubi konkursy i woli wysyłać standardowe zlecenia spedycyjne, czy to z braku czasu czy z wygody.

PostWysłany: 01 Lip 2020, 23:36 

Jestem na TAK,

ALE:

1. Dlaczego punkty zdobywane w wyścigach miałyby być przeliczane x2? Czy nie spowoduje to odpływ spedycji z tradycyjnych konkursów?

2. W celu wyrównania szans dobrze byłoby ograniczenie liczby konkretnych graczy (w ramach jednej spedycji) do powiedzmy X liczby osób (wybieranych jak napisał speedy - przez właściciela spedycji jako reprezentacja na wyścig), ponieważ:
a) czasem spedycja ABC mająca 25 graczy (mieszanina: od weteranów do żółtodziobów) wyzwie spedycję XYZ która ma 11 graczy (weterani)... i wtedy nie ma znaczenia, że drugich jest mniej gdy mają powiedzmy 3x większy tonaż spedycji ABC).
b) można by wprowadzić przelicznik uczestników-reprezentantów np. wg rankingu, i tak "15-osobowa reprezentacja spedycji ABC łącznie "waży" 340 punktów bazowych, a 8-osobowa spedycji XYZ "waży" 1425 punktów. Różnica potencjału jest widoczna na dłoni. Czy powinni "walczyć" ze sobą? Można łudzić się, że maluczcy przegonią potentatów ale... Może do czegoś (wreszcie) przyda się pozycja w rankingu(!) i będzie ona wyznacznikiem Kto z Kim może się ścigać.

PostWysłany: 02 Lip 2020, 06:46 
Administrator
Awatar użytkownika

Heinzel napisał(a):
Dlaczego tylko właściciel spedycji?? Ja nie jestem właścicielem, a chciałbym sam wziąć udział w takim konkursie i jest mi już ta szansa odebrana? Proponował bym raczej aby właściciel typował gracza który by chciał pojechać w takim Konkursie

Po otrzymaniu zgody od zapraszanej spedycji, będzie można dodać każdego gracza który spełnia warunki konkursu, tak jak jest teraz. Dopóki konkurs nie wystartuje możemy dodawać graczy.

Violka napisał(a):
a jak z balansem, żeby nie okazało się tak, że spedycje 1 osobowe są lepiej traktowane, np. mogą zabrać cały towar na raz

Tonaż wyliczany dokładnie jak teraz, zawsze można dodać tryb "sztafety".

P3PSI napisał(a):
wszystko fajnie, ale mnie zastanawia tylko jedna rzecz:
speedy napisał(a):
...
...

ilość miejsc w garażach Wszystkich członków spedycji, czy tylko właściciela który jest obecny podczas zapisów?

bo to duża różnica biorąc pod uwagę, że w pojedynkach będą brały udział spedycje liczące 1-5 graczy oraz 20-31 graczy, a jak wiemy nie każdy lubi konkursy i woli wysyłać standardowe zlecenia spedycyjne, czy to z braku czasu czy z wygody.

Tak jak to ma miejsce teraz, czyli wyliczany tylko od zapisanych graczy.

Kelossi napisał(a):
1. Dlaczego punkty zdobywane w wyścigach miałyby być przeliczane x2? Czy nie spowoduje to odpływ spedycji z tradycyjnych konkursów?

Dlatego żeby to było lepszą zachętą niż konkursy zwyczajne, ale także ograniczamy z góry tylko 2 zaproszenia miesięcznie.

PostWysłany: 03 Lip 2020, 18:03 

Już widzę pary dwóch spedycji wysyłających sobie nawzajem zaproszenia , a następnie wygrywajace na zamianę. Czysty zysk bez wysiłku.

PostWysłany: 03 Lip 2020, 20:52 
Administrator
Awatar użytkownika

Jaki zysk skoro wygrywa jedna?
Druga musi także dowieźć bo nie może brać kolejnych jeśli osiągnie limit?

PostWysłany: 03 Lip 2020, 22:05 

Zysk taki że raz wygrywa spedycja A bez wysiłku, a następnie rewanżuje się tym samym spedycji B.
W normalnych konkursach nie wiadomo kto bedzie przeciwnikiem i małe są szanse aby kolejny konkurs był w ty samym składzie startujących. Trudno więc o takie ustawki, ale przy wybieraniu sobie przeciwnika i staryowaniu zawsze tylko we dwie specycje, nie jest trudno o takie rozwiązanie.
Nie mam tu na myśli wszystkich spedycji, ale te które mają kłopty z wygrywaniem konkursów zapewne dość szybko dostrzega takie możliwoście, tym bardziej że nagroda , z tego co jest napisane ,ma być dość spora. Dobrze więc mieć co drugi start dobrą nagrodę.

PostWysłany: 04 Lip 2020, 08:24 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie będzie można cały czas zapraszać tej samej spedycji. A spedycja która "sie podkłada" będzie zablokowana w konkursach.
Jakieś inne pomysły na rozwiązanie problemu ?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości