Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Uwaga!!!
Jeden pomysł = Jeden temat. Masz kilka pomysłów? To załóż kilka tematów.
Jeśli zakładasz temat, prosimy o założenie ankiety, aby gracze mogli się wypowiedzieć. Wystarczą 3 opcje: Tak, Nie wiem, Nie.
A graczy prosimy aby nie pisali nic nie wnoszących postów typu: "jestem na tak", tylko prosimy o głos w ankiecie.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Czy uważasz, że należałoby usunąć tą funkcje w konkursach?
TAK 62%  62%  [ 13 ]
NIE 38%  38%  [ 8 ]
NIE MAM ZDANIA 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 21
Autor Wiadomość
 Temat postu: Konkursy bez czeków
PostWysłany: 21 Kwi 2018, 10:48 

Witam, chciałbym poruszyć problem z konkursami. Otóż nie chodzi mi o długość trasy, lecz osoby które te konkursy wygrywają. Zazwyczaj konkurs wygrywa ten co wydaje sporo kasy na grę. W tym momencie, żadna taktyka nie ma szans, aby wygrać konkurs. Mój pomysł jest taki, aby pojazdy wiozące zlecenie konkursowe pozbawić funkcji "Przyspiesz". Zapraszam do ankiety :D

Temat postu: Re: Konkursy bez czeków
PostWysłany: 21 Kwi 2018, 11:21 

sprawdzałaś kiedyś ile kosztuje przyśpieszenie konwoju?
nie to jest przyczyną

PostWysłany: 21 Kwi 2018, 12:48 

Zgadzam się ze StawroSem. Przyspieszenie np konwoju Skanii kosztuje kilka tysięcy czeków. Jednego konwoju! Jak pomnożyć to przez ilość jadących konwojów, robi się kwota przygniatająca.

Wątpię żeby nawet ci, którzy kupują sporo czeków byli w stanie co konkurs wydawać aż takie pieniądze na przyspieszenia. Chyba że gra tu Bill Gates albo młody Kulczyk:)
Poza tym jaki sens byłby w wydawaniu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy czeków, żeby zgarnąć nagrody warte razem 1000 czy nawet 2000 czeków?

I jeszcze kwestia ogólna:

Każdy właściciel gry chciałaby na niej zarabiać, a w najgorszym przypadku nie dokładać. Dlatego ułatwienia za rzeczywistą kasę są tak powszechne w grach. Pora się do tego przyzwyczaić. Te gry nie są państwowe i muszą zarabiać. Ktoś chciałby prowadzić swój biznes i cały czas do niego dokładać?

A jak zaczną być kasowane udogodnienia związane z wydawaniem pieniędzy, to ludzie przestaną te pieniądze wydawać, gra padnie i nie będzie wcale grania w Cargo Tycoon.
Musi wreszcie do gawiedzi dotrzeć, że ci kupujący czeki to nie są tacy źli ludzie, bo dzięki nim mogą tez grać ci, co czeków nie kupują.

PostWysłany: 21 Kwi 2018, 14:11 

Zgadzam sie że przyspieszanie konwojów w trasie to rzecz cenowo nierealna; ale POWROTY? w tej chwili mam np konwój który wraca do garażu mcierzystego i ma 23h z minutami; i wiecie ile kosztuje jego natychmiastowe przyspieszenie? 80 CZEKÓW! rzecz jak najbardziej realna.
Jeśli ktoś jedzie w konkursie technika obrót na 2 razy szybkimi unikatami, a ma mało garaży, przyśpieszenie na powrotach ma pioronujący skutek..
Także prosiłbym moich dwóch przedmówców o zweryyfikowanie swoich opinie w tym temacie...

Zgadzam sie również że Właściciekl gry ma na niej zarabiać i pozyskane czeki miedzy innymi z konkursów temu służą.

W zwiazku j/w wsztrzymuje sie od głosu, z punktu widzenia sportowego, jestem za wnioskiem autora tego watku.

PostWysłany: 21 Kwi 2018, 15:03 

A efek jest taki że, sobota popołudniu, na s7 78 osób online, gdzie kiedyś było 3 razy tyle. Gdzie tu logika?

PostWysłany: 21 Kwi 2018, 16:06 

Ricci napisał(a):
Jeśli ktoś jedzie w konkursie technika obrót na 2 razy szybkimi unikatami, a ma mało garaży, przyśpieszenie na powrotach ma pioronujący skutek..
Także prosiłbym moich dwóch przedmówców o zweryyfikowanie swoich opinie w tym temacie...

Jeśli ktoś tak jedzie, to znaczy że dopasował swoją strategię rozwoju do zasad konkursów. Skoro z wyliczenia wychodzi mu, że lepiej zbudować 30 garaży i obracać w konkursach szybkimi unikatami, to znaczy że umie liczyć. Dosyć trudno mieć takiej osobie za złe, że myśli i liczy. W końcu na tym ta gra ma polegać.

Jak ktoś ma ochotę doskoczyć do tego wyścigu, może bardzo szybko zburzyć 170 ze swoich 200 garaży, kupić 3-4 unikaty i tak samo zacznie się liczyć w stawce. Gdzie jest napisane że TRZEBA mieć dużo garaży?

Trzeba za to dostosowywać swoją strategię do warunków gry, a nie próbować dostosować grę do swojej strategii. Jeśli ktoś jest przeświadczony, że jego strategia jest jedynie słuszna, a mimo tego nie daje rady w konkursach, to ma najlepszy dowód jak bardzo się myli.

Porównałbym to do spotkania dwóch wędkarzy. Jeden łowi dużo ryb na profesjonalnej jednej wędce zarzuconej w odpowiednim miejscu, a drugi narzeka na tamtego, bo jemu nic nie bierze, mimo że używa aż 20 wędek zrobionych z kija, sznurka i zagiętego gwoździa.

PostWysłany: 21 Kwi 2018, 16:25 

@PanBerb
Opisałem fakty tzn, rzeczywistą cenę przyspieszania konwoi na powrotach dementując Twoje i Stawrosa błedne infornacje n/t wysokości b.wysokich cenach przyspieszania. O faktach ponoć sie nie dyskutuje.
Nigdzie nie pisałem że mi to przeszkadza lub nie; rozumiem że ten przydługawy wywód dotyczy mnie?trafione jak kula w płot... gram dla własnej przyjemności, ustalam własna strategię,nic mi do strategii innych graczy, i proszę by na zasadzie odwrotniości nie komentować mojej.
Fakty podałen zgodnie z stanem faktycznym; nie zamierzam sie wdawać w dyskusję co kogp kreci...

W zwiazku j/w EOT dla gracza @PanBerb.

PostWysłany: 21 Kwi 2018, 16:27 

już nie jednokrotnie spotykałem się z przyspieszaniem konwojów w konkursach, uważam ze zdecydowanie wpływają na to kto wygrywa wiec mowie stanowcze tak dla każdego pomysłu który w jakikolwiek sposób niweluje przewagę którą dają czeki w konkursach.

PostWysłany: 21 Kwi 2018, 17:14 

Czlowiek gra fer startoje cala ekipa w konkursach a wystarczy wladowac czeki by wygrac i sie puzniej z tego cieszyc jestem na tak moze to wyrowna konkurencje

PostWysłany: 21 Kwi 2018, 20:45 

a ja z ciekawosci sprawdzilem u siebie i wiecie co oplaca sie przespieszyc o te 24 h 180 konwoji
jeden u mnie tylko - 8950 czeków 22-04-2018 (15:30) Natychmiast

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość