Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Uwaga!!!
Jeden pomysł = Jeden temat. Masz kilka pomysłów? To załóż kilka tematów.
Jeśli zakładasz temat, prosimy o założenie ankiety, aby gracze mogli się wypowiedzieć. Wystarczą 3 opcje: Tak, Nie wiem, Nie.
A graczy prosimy aby nie pisali nic nie wnoszących postów typu: "jestem na tak", tylko prosimy o głos w ankiecie.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Czy podoba Ci się ten pomysł?
Tak jak najbardziej 31%  31%  [ 4 ]
Pomysł bez sensu 62%  62%  [ 8 ]
Nie mam zdania na ten temat 8%  8%  [ 1 ]
Razem głosów : 13
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pogoda na świecie
PostWysłany: 12 Kwi 2018, 17:37 

Witam na wstępie zaznaczę że wertowałem archiwum i całe forum i co prawda były tematy o pogodzie ale głównie o prognozach pogody a ja mam troszkę inny temat odnośnie pogody na świecie. A więc jak wiadomo w realu co kraj to inna pogoda Wysyłamy zestawy np z Polski do np Hiszpanii i u nas pogoda burzowa auta się wloką i myślimy sobie, w takim tempie to miesiąc pojadą a tu proszę auta wjeżdżają do Niemiec i już pogoda nie burzowa a pochmurno tylko, więc samochody mogą przyśpieszyć a już w Hiszpanii pogoda słoneczna no to ogień na tłoki i ile fabryka dała.

Czyli w skrócie chodzi o to żeby zrobić coś takiego jak osobną pogodę do każdego kraju np aktualnie w Polsce jest deszczowo a w Niemczech pochmurno w Rosji śnieg w Anglii deszcz i tak losowo do każdego kraju. Gdy zmieniamy garaż to tam gdzie jest ikonka pogody po prostu by się zmieniała.

Temat postu: Re: Pogoda na świecie
PostWysłany: 12 Kwi 2018, 19:52 

A co to ma na celu, bo nie bardzo się domyślam?
Teraz przynajmniej wiadomo kiedy auto dojedzie do celu i wróci, a tak to pełna loteria i nici z planowania.

PostWysłany: 12 Kwi 2018, 19:53 

Ja tam wcale nie patrzę na pogodę.Gdybym miał się tak szczypać to nic bym nie zarobił.Niepotrzebne obciążenie serwerów dodatkowymi opcjami z których i tak bym nie korzystał.Jest zlecenie to trzeba jechać a nie oglądać się na pogodę.

PostWysłany: 12 Kwi 2018, 20:32 

Miejscowość: Rogów
Dokladnie nic to nie wnosi do gry tak na dobra sprawe.

PostWysłany: 13 Kwi 2018, 09:40 

Miejscowość: Sosnowiec
W pełni zgadzam się z Dyzią. Jak system miałby wyliczać czas dojazdu skoro pogada zmienia się dwa razy na dobę, a auta jadą po kilka dni? Chcesz codziennie sprawdzać z jaką prędkością jedzie dane auto i na tej podstawie próbować wyliczać czas dojazdu? Wątpię, że znajdzie się osoba, która będzie miała na to czas.

PostWysłany: 13 Kwi 2018, 14:51 

Bardziej urealniło by to rozgrywkę bo nigdy nic nie można przewidzieć i dzięki temu trochę by to utrudniło rozgrywkę.

Ewentualnie można zrobić jeszcze tak że jeżeli w Polsce jest słonecznie to na całą trasę taką będą miały samochody pogodę więc już system nie będzie musiał co chwilę obliczać czasu i auta z Polski pojadą z maksymalną prędkością a jeśli w Niemczech pogoda będzię burzowa to pojadą wolniej.

PostWysłany: 14 Kwi 2018, 01:54 

Jeśli dobrze zrozumiałem, to zaprzeczasz sam sobie i to w jednym poście :D

Najpierw piszesz
Grubas95 napisał(a):
Bardziej urealniło by to rozgrywkę bo nigdy nic nie można przewidzieć i dzięki temu trochę by to utrudniło rozgrywkę.

by po chwili napisać
Grubas95 napisał(a):
Ewentualnie można zrobić jeszcze tak że jeżeli w Polsce jest słonecznie to na całą trasę taką będą miały samochody pogodę więc już system nie będzie musiał co chwilę obliczać czasu i auta z Polski pojadą z maksymalną prędkością a jeśli w Niemczech pogoda będzię burzowa to pojadą wolniej.

Wychodzi na to, że po tej modyfikacji pierwsze zdanie nie będzie prawdziwe, bo będziemy mogli przewidzieć czas dojazdu i powrotu.

Tak naprawdę, to nic się w grze nie zmieni po za prędkościami aut z poszczególnych państw i pogodą zależną od kraju. Nasuwa się więc proste pytanie. Po co Speedy ma tracić czas na wprowadzanie czegoś co nic w nie zmieni w rozgrywce?

PostWysłany: 14 Kwi 2018, 12:21 

Grubas95 napisał(a):

MatteoG napisał(a):
Wychodzi na to, że po tej modyfikacji pierwsze zdanie nie będzie prawdziwe, bo będziemy mogli przewidzieć czas dojazdu i powrotu.

Tak naprawdę, to nic się w grze nie zmieni po za prędkościami aut z poszczególnych państw i pogodą zależną od kraju. Nasuwa się więc proste pytanie. Po co Speedy ma tracić czas na wprowadzanie czegoś co nic w nie zmieni w rozgrywce?

Tu miałem na myśli aby ewentualnie pójść na kompromis że jeśli jest za dużo zachodu z tymi zmianami prędkości przy wjeździe do innego państwa. Wiem że to było zaprzeczenie pierwszego zdania z tym urealnieniem ale fajnie by było gdyby w każdym państwie była inna pogoda i przy każdym wjeździe do innego kraju zmieniały się prędkości.
Uważam że cały temat jest możliwy do zrobienia tylko wymaga to przedyskutowania, bo co to jest za frajda gdy wyślemy samochód z punktu A do B i już od razu wiemy kiedy wróci do garażu co do minuty i nie ma opcji że to auto będzie opóźnione. Na pewno wpłyneło by to na poziom rozgrywki.

PostWysłany: 14 Kwi 2018, 13:30 

Grubas95 napisał(a):
Tu miałem na myśli aby ewentualnie pójść na kompromis że jeśli jest za dużo zachodu z tymi zmianami prędkości przy wjeździe do innego państwa. Wiem że to było zaprzeczenie pierwszego zdania z tym urealnieniem ale fajnie by było gdyby w każdym państwie była inna pogoda i przy każdym wjeździe do innego kraju zmieniały się prędkości.
Uważam że cały temat jest możliwy do zrobienia tylko wymaga to przedyskutowania, bo co to jest za frajda gdy wyślemy samochód z punktu A do B i już od razu wiemy kiedy wróci do garażu co do minuty i nie ma opcji że to auto będzie opóźnione. Na pewno wpłyneło by to na poziom rozgrywki.

Ale przy podanym przez Ciebie kompromisie i tak z góry będzie wiadomo kiedy dokładnie auto wróci. Więc nie bardzo rozumiem co się w tej kwestii zmieni.

PostWysłany: 14 Kwi 2018, 14:58 

Mi tam pomysl sie podoba urealnilo by to gre nam bardziej jestem na tak

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości