Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Uwaga!!!
Jeden pomysł = Jeden temat. Masz kilka pomysłów? To załóż kilka tematów.
Jeśli zakładasz temat, prosimy o założenie ankiety, aby gracze mogli się wypowiedzieć. Wystarczą 3 opcje: Tak, Nie wiem, Nie.
A graczy prosimy aby nie pisali nic nie wnoszących postów typu: "jestem na tak", tylko prosimy o głos w ankiecie.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Czy jesteś za dalszymi pracami nad pomysłem?
Tak 31%  31%  [ 5 ]
Nie 69%  69%  [ 11 ]
Razem głosów : 16
Autor Wiadomość
 Temat postu: Licytacje - projekt wstępny.
PostWysłany: 19 Mar 2018, 18:54 

Witam,
W celu próby ożywienia gry, by ludzie spędzali w niej troszkę więcej czasu, a już na pewno częściej zaglądali przedstawiam propozycję wprowadzenia licytacji.

Dlaczego projekt wstępny? Bardzo dużo zależy od Szybkiego czy niektóre rzeczy będzie wstanie wprowadzić, a reszta już będzie rozwinięciem projektu czyli dokładnych danych jak by to miało wyglądać.

Licytacje były by na zasadzie obecnego windykatora, czyli pojawiały się o losowych porach jednak dostęp do nich miał by KAŻDY bez limitu punktowego.
Dla podniesienia prestiżu tych aukcji licytowane były by "specjale" przykładowo ciągniki o ładowności 40 000kg lub ponadgabaryty o prędkości 80km/h to taki przykład który w dalszym etapie projektu by się dogadało.

Licytacje były by gotówkowe, dlatego dla wyrównania szans biedniejszych nad bogatszymi licytacja kończyła by się w momencie osiągnięcia danej kwoty przykładowo 300% wartości normalnego pojazdu.
Przykład.
Licytowany pojazd podrasowana Skania
Cena 360 000 000 PLN
Startuje od kwoty 260 000 000
Gracz klika coś w stylu przebij(nie podaje kwoty, ona automatycznie podnosi się o np. 10mln)gracz który przebije na kwotę 360 000 000pln wygrywa pojazd.
Taka formuła pozwoli biedniejszym na rywalizacje by uniknąć wydawania od razu miliardów i blokowania części graczy, tutaj liczy się zabawa. Licytacja czasowa też bym odrzucił bo towar musi kosztować, a jak ktoś będzie sam w grze to go nie kupi, musi być przynajmniej 2 licytujących by się przebijali :D
Oczywiste jest, że dział technologi ma znaczenie, a pojazdy zaczynały by się od beastów przez huragany w górę. Pojazdów nie można sprzedać później za czeki.

Konwoje to już inna bajka tutaj pole jest większe albo był by to kolejny event od czasu do czasu lub też licytowany za czeki, ale ze zdrowym rozsądkiem max. 100czeków za wygrany konwój.

Oczywiście jak pomysł przypadnie do gustu to rozwinie się temat o kolejną ankietę, gdzie będzie już wszystko wyszczególnione.

Pozdrawiam,
Mko123

Temat postu: Re: Licytacje - projekt wstępny.
PostWysłany: 19 Mar 2018, 19:05 

no z cen co podales to naprawde musza byc baaardzo biedni licytowac wozy za 260 mln,
300% ceny???? to jaki sens licytacji skoro taniej nowke u dilera?
technologie na tym poziomie maja gracze z setkami miliardow na koncie wiec znowu pytanie po co? skoro nikt biedny nie kupi tego bo nie ma badan

PostWysłany: 19 Mar 2018, 19:17 

Pomysł spoko tylko, że nie dawno wyszedłem z podobną inicjatywą, niestety większość była na nie..

PostWysłany: 19 Mar 2018, 19:30 

Co do licytacji to ja bym wolał zlicytować unikaty (nówka sztuka nie śmigane) od razu a nie czekać 2 tygodnie aż dam w komis. Oczywiście w komisie sam ustalam cenę (czeki). A tutaj wstawił bym minimalną i jeśli nie osiągnęło by się jej to od nowa po niższej cenie. Coś w stylu allegro.

PostWysłany: 19 Mar 2018, 19:41 

Panowie czytajcie ze zrozumieniem. Licytacja nówek unikatów, ale nie tak wypasionych jak za czeki od dilera. Nie od ludzi!! dojscie do Huraganów to chwila, a jak ktoś ma zbadaną Skanie to 300mln to i tak malutka kwota.

PostWysłany: 19 Mar 2018, 19:57 

Mi wypadło z kanistrów kilka unikatów a są mi nie potrzebne to chciałbym od razu sprzedać może i być licytacja. Chodzi mi o to aby nie czekać 2 tygodnie tylko w ramach licytacji móc je upchnąć.

PostWysłany: 19 Mar 2018, 21:15 

Jestem na Nie!!! Jest wiele innych rzeczy do poprawy i wprowadzenia. Nie widzę potrzeby wprowadzenia takich licytacji.

PostWysłany: 19 Mar 2018, 22:18 

Jestem na nie. Po pierwsze biedni gracze nie maja 300milnionów, ani technologii na 13 czy 14 poziomie to jedno. Dwa pomysł robiony widać pod siebie, a trzy jak Donek słusznie zauważył jest wiele rzeczy do wprowadzenia, a także poprawy, więc niech najpierw to zostanie zrobione

PostWysłany: 20 Mar 2018, 13:03 

Miejscowość: Sosnowiec
Nie wiem co się ostatnio dzieje, ale znowu jest coraz więcej powtarzających się tematów. Używajcie opcji "Szukaj". Taki czerwony napis po prawej na górze strony. To nie boli, a zapobiega zaśmiecaniu forum.

PostWysłany: 20 Mar 2018, 16:40 

mko123 napisał(a):
Panowie czytajcie ze zrozumieniem. Licytacja nówek unikatów, ale nie tak wypasionych jak za czeki od dilera. Nie od ludzi!! dojscie do Huraganów to chwila, a jak ktoś ma zbadaną Skanie to 300mln to i tak malutka kwota.

nie kupuj czekow wtedy nie bedziesz mial problemu co zrobic z unikatami i tyle
robisz pod siebie to , a co kogo obchodzi co wyslosujesz? albo uzywaj albo daj w komis i tyle a nie kombinujesz zeby podwojnie zarobic czekow,
nikt nie zmusza cie do kupowania

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości