Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Uwaga!!!
Jeden pomysł = Jeden temat. Masz kilka pomysłów? To załóż kilka tematów.
Jeśli zakładasz temat, prosimy o założenie ankiety, aby gracze mogli się wypowiedzieć. Wystarczą 3 opcje: Tak, Nie wiem, Nie.
A graczy prosimy aby nie pisali nic nie wnoszących postów typu: "jestem na tak", tylko prosimy o głos w ankiecie.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

czy jesteś za tym pomysłem?
Tak 15%  15%  [ 2 ]
Nie 77%  77%  [ 10 ]
Nie mam zdania 8%  8%  [ 1 ]
Razem głosów : 13
Autor Wiadomość
 Temat postu: Konkurs proporcjonalny do garaży
PostWysłany: 12 Mar 2018, 16:33 

"Wpadłem na pomysł żeby podzielić konkursy ze względu na ilość miejsc garażowych. Przedziały powiedzmy do 10000, do 50000, powyżej 50000 i może jakiś dla niedobitków poniżej 2000. Wynika to z tego, że wcześniej był limit towaru na 10000 miejsc i kto miał powyżej tego łatwiej sobie radził, a teraz preferowana jest niższa ilość.
W przypadku spedycji jednoosobowych spraw jest prosta. Zgłaszasz się do tego konkursu gdzie ilość miejsc garażowych ci pozwala.
W przypadku wieloosobowych jedna osoba jeden konkurs w tyg. Tzn np. spedycja ma 20 osób i tak np. 1 osoba zgłasza się do 0-2000, 3 osoby do 2000-10000, 5 osób do 10000-50000 i 11 osób do 50000+ . Przy czym jeśli zgłosiłem się do jednego np 2000-10000 to nie mogę do drugiego np 50000+.
Ciekawa była by rywalizacja jednoosobowych z wieloosobowymi. Lepsza organizacja kontra większa ilość garaży w okolicach miasta startowego :)
Co o tym sądzisz? "
Powyższy post został napisany przez gracza Therminator, ja go tylko publikuje :)

Temat postu: Re: Konkurs proporcjonalny do garaży
PostWysłany: 12 Mar 2018, 19:14 

Miejscowość: Sosnowiec
Konkursy są podzielone na spedycje jednoosobowe i wieloosobowe. Mamy konkursy proporcjonalne do ładowności i nie ma tam możliwości, aby wszystkie spedycje dostały po tyle samo towaru. Ilość przypadająca na spedycję jest uzależniona od ilości miejsc garażowych graczy zgłoszonych przez nią do konkursu. Nie bardzo rozumiem co ten pomysł miałby wnieść do gry. Wstrzymuję się od głosu do momentu, aż to zrozumiem :D

PostWysłany: 12 Mar 2018, 21:25 

Teraz jest podział na spedycje jedno osobowe i wieloosobowe. Towar przydzielany jest od ilości miejsc garażowych, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby podzielić konkursy właśnie od ilości tych miejsc. Towar nadal byłby przydzielany jak dotychczas. Duzi gracze konkurowali by z dużymi, mali z małymi lub kilku małych z jednym dużym :) Większa konkurencja i lepszy balans. Ponadto w dużych spedycjach gdy startuje zgrana ekipa w jakiejś kategorii, reszta nie musiał by się przyglądać tylko mogła by wystartować w innej.

Edytka dodaje:
Mogli by te sztafety poprawić. Na początku było fajnie, kilka tras z różnych miejsc, można było pomyśleć, rozplanować sobie czasowo, gdzieś tam stracić, gdzieś po drodze nadrobić. Teraz 3 trasy po 500 km wszystko z jednego miejsca i tylko next next next.

PostWysłany: 13 Mar 2018, 11:11 

ChuckNorris napisał(a):
Teraz jest podział na spedycje jedno osobowe i wieloosobowe. Towar przydzielany jest od ilości miejsc garażowych, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby podzielić konkursy właśnie od ilości tych miejsc. Towar nadal byłby przydzielany jak dotychczas. Duzi gracze konkurowali by z dużymi, mali z małymi lub kilku małych z jednym dużym :) Większa konkurencja i lepszy balans. Ponadto w dużych spedycjach gdy startuje zgrana ekipa w jakiejś kategorii, reszta nie musiał by się przyglądać tylko mogła by wystartować w innej.

Ale co szkodzi innym spedycjom sie zgrac?? Spedycja jest chyba po to zeby grac WSPOLNIE a nie kazdy sobie. U mnie w spedycji jak jest konkurs to pojawiaja sie praktycznie wszyscy i wysylamy towarek :) I dzieki temu wygrywamy praktycznie wszystko :) Zamiast sie spiac i zgrac spedycje to tylko glupie pomysly z konkursami... I zeby nie bylo to podobne rzeczy juz byly robione :) Z mojej spedycji odeszlo 2 graczy do innej zeby im wygrac konkurs, nastepnego dnia odeszli i wrocili do nas bo byl konkurs w naszej grupie i my tez wygralismy :) Speedy to ukrocil wprowadzajac bodajze 2tyg karencje na konkursy jak ktos spedycje zmienia.

I skoro jak napisales:
Cytuj:
Towar przydzielany jest od ilości miejsc garażowych, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby podzielić konkursy właśnie od ilości tych miejsc. Towar nadal byłby przydzielany jak dotychczas.

To gdzie tu jest nierealna rywalizacja?? My mamy przykladowo 15tys miejsc garazowych i przydziela nam towaru na tyle miejsc a inna spedycja ma np 5tys miejsc to dostaje 3x mniej towaru niz my. WIEC JEST SPRAWIEDLIWIE. Co innego jakby slabsze spedycje dostawaly tyle samo towaru co wieksze.

Jak dla mnie pomysl NIETRAFIONY i jest to poprostu szukanie dziury w calym bo sie nie potrafi wygrywac i zgrac spedycje. JESTEM NA NIE

PostWysłany: 13 Mar 2018, 11:55 

Podpisuję się pod tym co napisał Raven. Skoro mam X razy mniej garaży to dostaję X razy mniej towaru, więc szanse są zbliżone, a to kolejny pomysł, który powstał nie wiadomo po co.

PostWysłany: 13 Mar 2018, 12:46 

Dyzia napisał(a):
Podpisuję się pod tym co napisał Raven. Skoro mam X razy mniej garaży to dostaję X razy mniej towaru, więc szanse są zbliżone, a to kolejny pomysł, który powstał nie wiadomo po co.

To nie chodzi o to ile towaru dostaniesz bo tu się nic nie zmienia. Mając X mniej garaży nadal będziesz dostawać X mniej towaru. Pomysł dotyczy rozstawienia w konkursach.

PostWysłany: 13 Mar 2018, 13:06 

@Raven86: Ja nie twierdze że podział jest niesprawiedliwy, tylko, że jest nudny dla mnie :) Na s7 o ile w 8+ wszystko wydaje się okej to w 2-7 był konkurs gdzie nikt nie startował i tak sobie wisiał przez parę tygodni, a w większości startują 2 ekipy. W jednoosobowych startuje kilkanaście ekip gdzie kilkanaście-2 jedzie tylko po kasę.
Wy zapisujecie do konkursu wszystkich jak leci, ale ile jest takich spedycji? Może się mylę ale wydaje mi się że mało.
W konkursach co jakieś 3 miesiące następują zmiany. Ja bym chętnie taką zmianę zobaczył. Wolę to niż wprowadzanie kolejnych nudnych sztafet.

PostWysłany: 13 Mar 2018, 14:08 

Przeglądałem teraz na forum propozycje odnośnie podziałów w konkursach. Tak jak Speedy napisał w konkursach gdzie spedycje startowały razem wieloosobowe były bez szans z jednoosobowymi. W tym podziela tylko przedział 50000+ jest typowo wieloosobowy. Jednoosobowe trafiły by do 1 lub 2 grupy, 2-7 do 1,2 lub 3 grupy a 8+ do 3 grupy, w zasadzie w zależności od rankingu.

PostWysłany: 14 Mar 2018, 10:49 

ChuckNorris napisał(a):
Przeglądałem teraz na forum propozycje odnośnie podziałów w konkursach. Tak jak Speedy napisał w konkursach gdzie spedycje startowały razem wieloosobowe były bez szans z jednoosobowymi. W tym podziela tylko przedział 50000+ jest typowo wieloosobowy. Jednoosobowe trafiły by do 1 lub 2 grupy, 2-7 do 1,2 lub 3 grupy a 8+ do 3 grupy, w zasadzie w zależności od rankingu.

Ranking nie jest wyznacznikiem "sily" spedycji :) Przyklad z S6:

Jest jedna spedycja (notabene moja byla). Dlugi czas byla na 1 miejscu w ranku i wygrywala konkursy. Teraz jest na 2 miejscu ale po moim i 2 innych graczy odejsciu juz nie wygrywaja konkursow bo poprostu nie ma kto im tam wozic :) A teraz zalozylismy spedycje wlasna i mimo ze mamy 32 miejsce w rankingu to wygrywamy wszystko jak leci (oprocz jednego konkursu ktory odpuscilismy ze wzgledu na event silnikowy).

Na S6 jest kilka spedycji w TOP10 ktore NIE WYGRALY ani jednego konkursu. Wiec podzial grup wedlug rankingu nie ma sensu. Co prawda dla mojej spedycji byloby super bo wtedy konkurencji praktycznie zadnej ale co to wtedy za frajda... Tu trzeba tylko i wylacznie ZGRANIA i DOGADANIA. I miec dosyc twarda reke: nie bierzesz udzialu w konkursie?? to wypad ze spedycji i przyjmuje kogos innego na Twoje miejsce. A nie trzymac ludzi tylko po to zeby trzymac

PostWysłany: 14 Mar 2018, 17:59 

Przeinaczasz to co napisałem. "..., w zasadzie w zależności od rankingu" nie oznacza że chcę dzielić według rankingu tylko że było by to w jakimś stopniu odzwierciedleniem rankingu. Prosta zależność: spedycja pnie się w górę > znaczy to że wozi dużo towaru > znaczy to że ma duży tonaż > znaczy to że ma dużo garaży i analogicznie w drugą stronę, ale to nieistotne.

Dalej. Normalnie urzekła mnie twoja historia, ale nic nie wnosi ona do tematu. Nie interesuje mnie kto z kim, dlaczego i ile razy.

Powyżej przedstawiony masz pomysł podziału spedycji na grupy ze względu na ilość miejsc garażowych. Obecny nie jest zły ale ten podoba mi się bardziej bo:
-Obecnie jest podział na trzy grupy w zależności od wielkości spedycji. W jednej grupie startuje bardzo mało spedycji, a czasem i wcale, w innej z kolei kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt.
-Zaczynając grę startujesz od jednego samochodu i jednego garażu, później rozbudowujesz garaże, kupujesz konwoje, wkładasz karty itp. Od taka kolej rzeczy. W obecnym podziale jakby do jednego worka wrzucone są firmy z megakonwojami i z ms forte.
-Przedstawiony pomysł nie ogranicza tego co było do tej pory, natomiast daje nowe możliwości.

To że podział na ilość miejsc garażowych mógłby te bolączki poprawić jest tylko hipotezą, ale moim zdaniem wartą sprawdzenia. Hipotezą jest też to że spedycje jednoosobowe i wieloosobowe mogły by nawiązać równą walkę. Wcześniej tak nie było, ale nie było też sztafet (zero taktyki) i system przydzielania towaru był inny (tu się mogę mylić bo nie brałem udziału w tych konkursach) .

Przejrzałem też inne propozycje na forum, np system lig i ta powyżej najbardziej mi odpowiada.

Na koniec. Odnoszę się do jednego pomysłu - podziału w konkursach na grupy ze względu na ilość miejsc garażowych. Proszę nie wyrywać słów z kontekstu i dopisywać do tego historii. Np że gdzieś tam w którymś zdaniu użyłem wyrazów ms forte nie oznacza że chcę dzielić ze względu na marki i modele.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości