Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Uwaga!!!
Jeden pomysł = Jeden temat. Masz kilka pomysłów? To załóż kilka tematów.
Jeśli zakładasz temat, prosimy o założenie ankiety, aby gracze mogli się wypowiedzieć. Wystarczą 3 opcje: Tak, Nie wiem, Nie.
A graczy prosimy aby nie pisali nic nie wnoszących postów typu: "jestem na tak", tylko prosimy o głos w ankiecie.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Czy to dobry pomysł?
Tak, 33%  33%  [ 6 ]
Nie mam zdania, 6%  6%  [ 1 ]
Nie 61%  61%  [ 11 ]
Razem głosów : 18
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zniesienie limitu reputacji aby przystąpić do spedycji
PostWysłany: 07 Mar 2018, 08:41 

Cronox1987 napisał(a):
I nadal pytanie jak gracz ktory nic nie wie o grze ma prowadzic spedycje limit powinien zostac albo byc ustalany przez spedycje

ale skoro ma to byc zabawa to niech ucza sie na bledach tak jak kazdy , kilka lat temu kiedy gralem na innych swiatach i mialem dos dobrze rozbudowana spedycje zrobilismy taki maly eksperyment z nowymi graczami powstala jakby akademia glownej spedycji prowadzona przez jednego z doswiadczonych graczy i okazalo sie ze wlasnie ci nowi zaczeli w rankingu ostro gonic , mieli motywacje i chcieli sie wykazac, wtedy juz rzucalem pomyl by cos takiego zrobic nie dajac limitu, moze akurat teraz jest czas na odswiezenie tego?

PostWysłany: 07 Mar 2018, 09:56 

MatteoG napisał(a):
JohanZymft napisał(a):
I sprawa tego typu, ze spedycja dostaje nagrode gdy "wychowanek" osiagnie prog np 35% czy 3g itp. Jesli opusci rodzima spedycje przed osiagnieciem w.w progu nagroda dla spedycji przepada.

Jako właściciel spedycji nie przyjąłbym gracza z zerową reputacją na takich zasadach. I wydaje mi się, że nie jestem odosobniony w takim podejściu do sprawy.

Mialo by to na celu unikniecie przyjmowania co dzien nowicjjuszy i odbierania gratyfikacji dla spedycji. Zaznaczam, ze skoro chcemy cos dostac od administracji to warto tez dac cos od siebie dla nowych graczy. Transakcja wiazana. A jesli nie umisz utrzymac "wychowanka" przy sobie to albo z nim jest cos nie tak, albo spedycja jest negatywnie nastawiona na werbusow. Wymog gratyfikacji moze byc inny, ale jak dla mnie propozycja w.w byla by uczciwa.

PostWysłany: 07 Mar 2018, 10:17 

Miejscowość: Sosnowiec
JohanZymft napisał(a):
MatteoG napisał(a):
JohanZymft napisał(a):
I sprawa tego typu, ze spedycja dostaje nagrode gdy "wychowanek" osiagnie prog np 35% czy 3g itp. Jesli opusci rodzima spedycje przed osiagnieciem w.w progu nagroda dla spedycji przepada.

Jako właściciel spedycji nie przyjąłbym gracza z zerową reputacją na takich zasadach. I wydaje mi się, że nie jestem odosobniony w takim podejściu do sprawy.

Mialo by to na celu unikniecie przyjmowania co dzien nowicjjuszy i odbierania gratyfikacji dla spedycji. Zaznaczam, ze skoro chcemy cos dostac od administracji to warto tez dac cos od siebie dla nowych graczy. Transakcja wiazana. A jesli nie umisz utrzymac "wychowanka" przy sobie to albo z nim jest cos nie tak, albo spedycja jest negatywnie nastawiona na werbusow. Wymog gratyfikacji moze byc inny, ale jak dla mnie propozycja w.w byla by uczciwa.

Teraz nie ma żadnej gratyfikacji. Do nowych graczy nic nie mam i z chęcią im doradzę jak wejść w grę, ale jeżeli mam inwestować siedzibę spedycji, to oczekuję opłacalności tej inwestycji. Gracz z jedną skorupą nie jest dla spedycji żadnym wzmocnieniem. Władujesz kasę w rozwój siedziby, a on po krótkim czasie ucieknie i nici z jakiejkolwiek korzyści. W efekcie wychodzisz na minusie. Jak można przyjąć do spedycji gracza, który w grze jest od "wczoraj" i nawet nic o nim nie wiesz? Pomijam przyjmowanie znajomych z reala. Ktoś zrobi sobie multi. Właduje się do jednej spedycji i o sabotaż nietrudno. Wątpię, aby ktoś się bawił w nabijanie reputacji na kilku kontach w tym celu. Zakładając nowe konto musisz trochę pojeździć zanim będziesz mógł na CB pisać, a tym bardziej limit powinien zostać. Przerabiałem już różnych ludzi w spedycji. Jak ktoś ma to gdzieś i nie ogarnia, że w spedycji są jeszcze inni ludzie, możesz być dla niego zajebisty, a i tak odejdzie. Reasumując. Wolę przyjmować ludzi, z którymi miałem okazję chociaż chwilę na CB pogadać. Oczywiście nie gwarantuje to bezpieczeństwa, ale daje szansę wyłapania oszusta.

PostWysłany: 07 Mar 2018, 17:54 

Ja też jestem przeciwna. Zresztą pamiętam jak zaczynałam i właśnie dojście do wymogu dołączenie do spedycji było dla mnie bardzo ciekawym celem, który w pewnym stopniu napędzał grę w pewnym momencie.
Zatem może zamiast obniżać pułap to dać właścicielom spedycji coś w rodzaju możliwości zapraszania graczy do spedycji? Np. zaczął grać mój znajomy z reala no to cyk, mogę go zaprosić i on bez względu na swoją repkę może dołączyć czy tam widzę świeżaka, który jest ogarnięty no to cyk, zaproszenie. Wtedy ani świeżaki się nie burzą, że spełniają wymagania, a nikt ich nie chce, a właściciel spedki tak na dobrą sprawę ma wolną rękę w kompletowaniu ekipy.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości