Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Uwaga!!!
Jeden pomysł = Jeden temat. Masz kilka pomysłów? To załóż kilka tematów.
Jeśli zakładasz temat, prosimy o założenie ankiety, aby gracze mogli się wypowiedzieć. Wystarczą 3 opcje: Tak, Nie wiem, Nie.
A graczy prosimy aby nie pisali nic nie wnoszących postów typu: "jestem na tak", tylko prosimy o głos w ankiecie.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Czy jestes za wprowadzeniem minimalnej wielkosci zlecen konkursowych.?
Ankieta zakończyła się 22 Wrz 2018, 00:58
Tak 27%  27%  [ 3 ]
Nie 64%  64%  [ 7 ]
Wstrzymuje sie 9%  9%  [ 1 ]
Razem głosów : 11
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Minimalna wielkosc zlecen konkursowych
PostWysłany: 24 Sie 2018, 13:39 

berjed napisał(a):
Banshi napisał(a):
berjed napisał(a):
sam mam ponad 200 garaży ale ustalanie minimalnych ilości na zleceniu nie zapewni uczciwej zabawy każdemu ......

NIE

to rozumiem ale pytanko czy teraz jest uczciwie ??

jest uczciwie bo kazdy dostaje zlecenia na podstawie swojego tonazu

tez by tak było z tym ze zlecenie nie było by mniejsze niz ustalone minimum wiec co z tym idzie też by było uczciwe . w tej chwili mozna sobie ustawic ilośc garazy i miejsc bez problemowo a spedycje jednoosobowe gdzie gracz ma małą ilośc miejs garazowych z graczem który nawet ma konwoje i duża ilośc mniejsc garazowych zawsze bedą miały przewage. Nie zostaje nic innego tylko Jak pisła PanBerb zlikwidowac wszystkie garaze ii zostawić sobie 1 z unikatami wtedy bedzie dopiero krzyk.

PostWysłany: 27 Sie 2018, 13:20 

W sumie to naprawdę bardzo dobry pomysł.
___
papiery firmowe

PostWysłany: 31 Sie 2018, 19:41 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi, przychodzi mi na myśl nowy typ konkursu, który będzie dawał każdej spedycji tę samą ilość towaru.

Może to rozwiążę problem? I moglibyśmy go dorzucić aby pojawiał się tak jak "proporcjonalny" czy "wszystkie po równo".

Co Wy na takie rozwiązanie? Myślę że taki typ może także dać troszkę powiewu świeżości.

PostWysłany: 31 Sie 2018, 20:01 

jestem na tak

PostWysłany: 06 Wrz 2018, 08:47 

I found a lot of information here to create this actually best for all newbie here. Thank you for this information

duck life 4

PostWysłany: 06 Wrz 2018, 09:18 

speedy napisał(a):
Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi, przychodzi mi na myśl nowy typ konkursu, który będzie dawał każdej spedycji tę samą ilość towaru.

Może to rozwiążę problem? I moglibyśmy go dorzucić aby pojawiał się tak jak "proporcjonalny" czy "wszystkie po równo".

Co Wy na takie rozwiązanie? Myślę że taki typ może także dać troszkę powiewu świeżości.

czyli że jeśli np.
spedycja x ma 8 graczy i w sumie 50 garaży/5000miejsc
spedycja y ma 20 graczy i w sumie 4000 garaży/ 400.000 miejsc
to obie dostaną ta samą ilość?

kiedyś mi przyszedł do głowy inny system liczenia ilości towaru ale miał jedną wadę której nie potrafiłem rozwiązać, dlatego nigdy tego nie napisałem ale może to zrobię jednak

PostWysłany: 08 Wrz 2018, 17:15 

StawroS napisał(a):

kiedyś mi przyszedł do głowy inny system liczenia ilości towaru ale miał jedną wadę której nie potrafiłem rozwiązać, dlatego nigdy tego nie napisałem ale może to zrobię jednak

MOzesz przelicznik jaki proponujesz tu zapisac chyba ze temet osobny chcesz załozyć

PostWysłany: 11 Wrz 2018, 21:18 

Kiedy wreszcie skonczy się ta paranoja z ilością towaru w konkursach proporcjonalnych ?
Przykład z dziś :
Typ konkursu: Proporcjonalny do ładowności (200%)
Niby 200% ładowności , a kilka godzin po rozpoczęciu sytuacja wygląda tak:
1 - 99.22% w trasie
2 - 99.93% w trasie
3 - 99.96% w trasie
4 - 100% w trasie
5 - 96.64% w trasie
Pytanie więc brzmi - w jaki sposob dostając przydział dwukrotnie większy niż ładowność mozna mieć 99-100% towaru w trasie w przeciągu kilku godzin ? przecież tam jest 5 tras wcale nie takich krotkich, bo liczących nawet 1067, 2460 czy 3352 km .
Nawet gdyby przewieziono towar z najkrótszych tras , to by było ok 50% dostarczonego towaru, a reszta w trasie, a nie prawie całośc jednocześnie "w trasie".
Drogi Adminie, takie sposoby przydziały ilości towarów to totalna paranoja.
Mamy 200% zgłoszonej ładowności, a spedycja potrafi to załadować na raz ? Czy naprawdę administracja nie widzi tu nieprawidłowości w przydzielaniu towaru ?
Fajnie ze sa zmiany w nagrodach itp , ale jesli takie podstawowe rzeczy nie zostaną naprawione , to tamte zmiany tracą swój sens.

PostWysłany: 12 Wrz 2018, 17:09 

remfire napisał(a):
Kiedy wreszcie skonczy się ta paranoja z ilością towaru w konkursach proporcjonalnych ?
Przykład z dziś :
Typ konkursu: Proporcjonalny do ładowności (200%)
Niby 200% ładowności , a kilka godzin po rozpoczęciu sytuacja wygląda tak:
1 - 99.22% w trasie
2 - 99.93% w trasie
3 - 99.96% w trasie
4 - 100% w trasie
5 - 96.64% w trasie
Pytanie więc brzmi - w jaki sposob dostając przydział dwukrotnie większy niż ładowność mozna mieć 99-100% towaru w trasie w przeciągu kilku godzin ? przecież tam jest 5 tras wcale nie takich krotkich, bo liczących nawet 1067, 2460 czy 3352 km .
Nawet gdyby przewieziono towar z najkrótszych tras , to by było ok 50% dostarczonego towaru, a reszta w trasie, a nie prawie całośc jednocześnie "w trasie".
Drogi Adminie, takie sposoby przydziały ilości towarów to totalna paranoja.
Mamy 200% zgłoszonej ładowności, a spedycja potrafi to załadować na raz ? Czy naprawdę administracja nie widzi tu nieprawidłowości w przydzielaniu towaru ?
Fajnie ze sa zmiany w nagrodach itp , ale jesli takie podstawowe rzeczy nie zostaną naprawione , to tamte zmiany tracą swój sens.

problem w tym że według przelicznika auto to auto.......
nie istotne JAKIE TO AUTO
unikaty mają ładowność ZNACZĄCO WIEKSZĄ od zwykłych aut

gdyby wyliczenia były NA PODSTAWIE FAKTYCZNEJ ŁADOWNOŚCI.......
kolejna sprawa to stosowanie pewnych "sztuczek" zaznaczam LEGALNYCH da sie conieco poprawić swoje szanse w jaki sposób nie bede zdradzał ale są sposoby na przyspieszenie zwożenia oraz przydzielania towaru

PostWysłany: 19 Wrz 2018, 19:51 

To że konwoje zabierają więcej niż wynika z przelicznika stosowanego w konkursach ( wg przelicznika 150x25000=3 750 000, a konwoje zabierają prawie 5 000 000 kg , a nawet i więcej ) nie jest tajemnicą.
To że podobnie jest z unikatami ,któe zabierają jeszcze więcej, też nie jest tajemnicą .
To że powszechne są stosowane róźne "sztuczki" typu odpinanie naczep przed konkursem itp , też nie jest tajemnicą.
Jednak od tego jest admini, aby reagowali na sytuacje gdy przydziela się niby 200% ładowności, a spedycja wysyła owe 200% na jeden raz w trase.
Nawet zastosowanie innych wspólczynników przeliczeniowych dla garaży zwykłych , a innych dla konwojowych , już by nieco urealniło sytuację. Bo wiadomo przecież ze jak się ma garaż konowojowy , to się używa ciągników z ładownościa znacznie większą niż ta wynikająca z przeliczników. A wtedy ktoś kto ma tylko miejsca w garażach nie konwojowych, ( nie ważne czy ma ich 100 , 1000 czy 5000 ) nie ma najmniejszych szans z tymi którzy mają konwoje.
Dodatkowo stosowanie jednakowych przeliczników dla wszystkich towarów to kolejna paranoja.
Spedycja posiada tylko PG , a dostaje towary jak każdy inny, więc jednym konwojem może zabrać towar z prawie 10 garaży !!! ( przydział 3 750 000 na garaż, a konwój PG zabiera nawet ponad 37 000 000 ). Wiem że pojawią się głosy że każdy może to stosować, ale chodzi przecież o realne konkurowanie, a nie stosowanie "sztuczek".
Dlatego pytam więc ponownie - kiedy wreszcie skonczą się takie PARANOJE W PRZYDZIELANIU TOWARU podczas konkursów ?
PS . Z ciekwości też zapytam - po co startuje konkurs w którym zgłoszona jest tylko jedna spedycja ?
Jaki sens ma taki konkurs ? Nie można ustalić jakiegoś minimum zgłoszen aby konkurs mógł wystartować?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości