Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nowy System Zleceń w Spedycjach
PostWysłany: 13 Sie 2016, 22:28 

Panowie wróćmy do tematu dyskusji proszę.
Nie jestem przeciwny wprowadzeniu dokładnego tonażu, ale może zamiast przy zleceniach wprowadźmy to przy magazynach gdzie spisze się wręcz idealnie:
podajemy miasto z magazynem --> dokładną ilość towaru jaką chcemy sprzedać (możemy przetransportować z magazynu) --> system generuje nam miasto-a docelowe oraz wartość i gotowe: wysyłamy pełne wszystkie zestawy a odpadają resztki czy nadwyżki u kupców.
Co do zleceń to zwiększenie ilości i częstotliwości wyświetlania tych dużych po wprowadzeniu w obecnych filtrach ilości minimalnej powyżej 100, 200 czy 300k ton również zasadniczo zniweluje problem konwoi; zawsze można przecież wysłać konwoje z sąsiednich garaży do tych zleceń.
Problem "końcówek" przy konwojach łatwo rozwiązać pozostawiając sobie jeden lub dwa garaże niekonwojowe zapełnione standardowymi zestawami.

PostWysłany: 14 Sie 2016, 06:09 

Miejscowość: WaRsZaWa
Obecny system mi odpowiada. Jesli chodzi o modyfikacje to rzeczywiscie przydalaby sie opcja recznego wyboru wielkosci zlecen. Gdyby byla jakas premia za wozenie na trasach powyzej 7000 km byloby ekstra.
W przypadu wprowadzenia nowego systemu prosze o pozostawienie 21 dniowego terminu rozliczenia zlecenia ( 14 dni na zlecenia Krasnojarsk - Albuferia moze nie starczyc ).

PostWysłany: 15 Sie 2016, 09:43 

Witam :) . Po przeczytaniu postów, dochodzę do wniosku iż ja bym zostawiła to tak jak jest. Z prostej przyczyny. Możliwość wpisania miast startowych i końcowych jest. Widełki w wielkości zleceń są. Ja gram kilka ładnych lat i pamiętam czasy gdy w spedycji pojawiały się do wykonania zlecenia powyżej 300 mln kg i często kończyło się to pisaniem do Speediego, bo po ich wykonaniu były do rozliczenia, ale brakowało do nich wypłat. Nie wiem czy o to Wam chodzi. Mnie nie przeszkadza branie kilku zleceń mniejszych na 1 trasie. A pod konwoje (bo to nich tu mowa najczęściej) zlecenia można znaleźć, trzeba tylko chcieć poświęcić trochę czasu.

PostWysłany: 15 Sie 2016, 15:35 

I po co była ta cała dyskusja? Na 19 wypowiadających się tylko 7 jawnie opowiedziało się za ręcznym wpisywaniem dokładnego tonażu. To nawet nie jest połowa, a opcja została "przegłosowana" :(

Na blogu brakuje tylko podpisu ... "wykonane zgodnie z wolą suwerena" :D

PostWysłany: 16 Sie 2016, 19:24 
Awatar użytkownika

Witaj Speedy :)
Właśnie zrobiłem przymiarkę do nowego systemu brania zleceń.
Ujmę to tak, mnie pasuje i nic już bym nie zmieniał. Jest w tym zawarty i stary, i nowy system. Więc jest coś dla zwolenników starego i nowego :D

Image

PostWysłany: 21 Sie 2016, 18:59 
Awatar użytkownika

Witaj Speedy ;)
Nie edytuję poprzedniego postu, ponieważ będzie to parę wniosków do nowego systemu zleceń. Wnioski te odnoszą się tylko i wyłącznie do PG, ponieważ tylko takie konwoje posiadam aktualnie.

Zalety:
1. mniej czasochłonne jest wysyłanie konwojów
2. biorę tylko tyle zleceń, by zostały wysłane wszystkie na raz
3. dzięki temu mam kontrolę, nad ogólną kwotą przyszłego przychodu

Wady:
Jedna, ale za to spora, która na chwilę obecną, dyskwalifikuje nowy system dla mnie. Po wysłaniu wszystkich konwojów, stwierdziłem różnicę w przyszłym przychodzie między starym, a nowym systemem. Wynosi ona około 20%. Piszę tu o kwotach globalnych, a nie po przeliczeniu na tonę, ponieważ odkąd gram na CT, nigdy tego nie robiłem i nigdy nie widziałem najmniejszego sensu dokonywania takich przeliczeń.

Ponieważ mam w perspektywie zbudowanie jeszcze kilku garaży w Polsce, strata jednego miliarda (przy jednorazowej wysyłce) jest duża. Trzydzieści wysyłek, to jest akurat koszt nowego garażu.
Gdyby różnica ta wynosiła około 5-10%, to jeszcze bym się z tym pogodził, ponieważ zysk czasowy na wysyłaniu konwojów by to rekompensował. A tak, trzeba będzie wrócić do starego systemu i stracić więcej czasu, ale zyskać kasę.

Image

PostWysłany: 20 Maj 2017, 17:21 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Trochę odgrzeję kotleta, stawka wróciła dawno temu do "normalnego poziomu".

Tym samym zamykam temat.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości