Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Uwaga!!!
Jeden pomysł = Jeden temat. Masz kilka pomysłów? To załóż kilka tematów.
Jeśli zakładasz temat, prosimy o założenie ankiety, aby gracze mogli się wypowiedzieć. Wystarczą 3 opcje: Tak, Nie wiem, Nie.
A graczy prosimy aby nie pisali nic nie wnoszących postów typu: "jestem na tak", tylko prosimy o głos w ankiecie.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Opinia o pomyśle ?
Jestem na TAK 38%  38%  [ 5 ]
Nie mam zdania 0%  0%  [ 0 ]
Jestem na NIE 62%  62%  [ 8 ]
Razem głosów : 13
Autor Wiadomość
 Temat postu: Możliwość przyśpieszenia samochodu członka spedycji.
PostWysłany: 05 Gru 2017, 18:21 

Hej

Daję propozycję wprowadzenia możliwości przyśpieszenia samochodu członka spedycji, ale z pozycji właściciela/zastępcy spedycji. Koszt taki sam, jakby to zrobił gracz (czyli mówiąc wprost jest to sponsoring/prezent od spedycji przyśpieszenia samochodu członka spedycji). Czeki pobierane z konta klikającego lub ze spedycji (w zasadzie na jedno wychodzi, bo czeki można podarować spedycji). Miejsce umieszczenia linku/hyperłącza można prowadzić w oknie poglądu zleceń, gdzie widać czas dostarczenia, jako kliknięcie w Numer rejestracyjny.

Obecnie jest taka możliwość przyśpieszenia przez gracza, natomiast zdarzają się sytuację wpadek/celowego działania, gdzie spedycja musi ponieść karę za niewykonane zlecenie, pomimo, że chciała pomóc i podarowała graczowi czeki. (tym bardziej boli, jeśli to zlecenie eventowe)

Temat postu: Re: Możliwość przyśpieszenia samochodu członka spedycji.
PostWysłany: 05 Gru 2017, 19:42 

Miejscowość: Sosnowiec
Jest możliwość przedłużania terminu, więc nie bardzo wiem po co to wprowadzać. Co do eventowych, to gracz sam może przyśpieszać i moim zdaniem to wystarczy. Póki co jestem na nie, ale wstrzymuję się od oddania głosu. Może ktoś wrzuci posta, który spowoduje zmianę mojego zdania ;)

PostWysłany: 05 Gru 2017, 19:45 

Miejscowość: Rogów
A moze jeszcze za kogos zaczniemy grac bo jest nieaktywny lub kit wie co. Zdecydowanie na nie tym bardziej ze jak juz kolega wspomnial jest przedluzenie zlecenia

PostWysłany: 05 Gru 2017, 20:46 

Najlepiej nie trzymac u siebie graczy kturzy tak robia morze jeszcze zrobmy opcje wygrania konkursu za czeki

PostWysłany: 06 Gru 2017, 11:01 

Powiem szczerze, trochę zaskoczony jestem argumentacją, ponieważ sądziłem, że pomysł jest dobry.

Zdaję sobie sprawę, że pomysł nie jest z gatunku jakieś rewolucyjnej, nowej zmiany, a raczej jest to poprawa bezpieczeństwa spedycji odnośnie przeciwdziałaniu sabotażu, gdzie trud 49 ludzi może zostać zniszczony przez 1 osobę i to jednym samochodem (wiele nakładów nie trzeba, aby zawalić komuś zlecenie eventowe za grubą kasę)

1. Jest to propozycja technicznej możliwości działania, a nie obowiązku, nikt nikogo nie zmusza to wykorzystywania tej funkcji, jest to po prostu wentyl bezpieczeństwa dla spedycji.
2. Dając propozycję myślałem przede wszystkim o zleceniach Eventowych, gdzie nie ma innej możliwości działania (typu wykupienie przedłużenia terminu wykonania zlecenia).
3. Pomysł zrodził się, bo niestety w spedycji na s7, w której jestem zastępcą zdarzył się taki przypadek, pomimo, że wyłapaliśmy to stosunkowo wcześnie (jakieś 30 godzin przed końcem terminu), pomimo dotacji dla Gracza, aby przyśpieszył, masy faxów, oraz gracz raz się zalogował, wszystko przeczytał, zostaliśmy olani i zlecenie zostało przeterminowane. Ok możemy go wywalić itp, ale to nie zmienia faktu, że spedycja jest bezbronna na takie sytuacje i nic nie może zrobić, bo i tak ostatnim krokiem jest czynnik ludzki, czyli gracz, który to zrobił (celowo, czy nie, czasem w grę grają dzieci, które zamiast naprawić, uciekają i porzucają konto)

Ok. macie wątpliwości, można pomysł zmodyfikować w warunkach - Dotyczy wyłącznie zleceń eventowych, dotyczy wyłącznie pojazdów, gdzie termin dostarczenia jest jako przeterminowane. Jeśli jest obawa, że ktoś wyda kupę kasy, aby na czekach zrobić x zleceń, można prowadzić limit takich interwencji na event/zlecenie - wszystko można dopracować.

Ankieta jest z opcją możliwości zmiany zdania, więc bez oporów można głosy oddawać.

PostWysłany: 06 Gru 2017, 13:05 

Borim napisał(a):
gdzie termin dostarczenia jest jako przeterminowane.

i tym mnie przekonałeś, pod takim warunkiem popieram

PostWysłany: 07 Gru 2017, 09:28 

Borim napisał(a):
Powiem szczerze, trochę zaskoczony jestem argumentacją, ponieważ sądziłem, że pomysł jest dobry.

Zdaję sobie sprawę, że pomysł nie jest z gatunku jakieś rewolucyjnej, nowej zmiany, a raczej jest to poprawa bezpieczeństwa spedycji odnośnie przeciwdziałaniu sabotażu, gdzie trud 49 ludzi może zostać zniszczony przez 1 osobę i to jednym samochodem (wiele nakładów nie trzeba, aby zawalić komuś zlecenie eventowe za grubą kasę)

1. Jest to propozycja technicznej możliwości działania, a nie obowiązku, nikt nikogo nie zmusza to wykorzystywania tej funkcji, jest to po prostu wentyl bezpieczeństwa dla spedycji.
2. Dając propozycję myślałem przede wszystkim o zleceniach Eventowych, gdzie nie ma innej możliwości działania (typu wykupienie przedłużenia terminu wykonania zlecenia).
3. Pomysł zrodził się, bo niestety w spedycji na s7, w której jestem zastępcą zdarzył się taki przypadek, pomimo, że wyłapaliśmy to stosunkowo wcześnie (jakieś 30 godzin przed końcem terminu), pomimo dotacji dla Gracza, aby przyśpieszył, masy faxów, oraz gracz raz się zalogował, wszystko przeczytał, zostaliśmy olani i zlecenie zostało przeterminowane. Ok możemy go wywalić itp, ale to nie zmienia faktu, że spedycja jest bezbronna na takie sytuacje i nic nie może zrobić, bo i tak ostatnim krokiem jest czynnik ludzki, czyli gracz, który to zrobił (celowo, czy nie, czasem w grę grają dzieci, które zamiast naprawić, uciekają i porzucają konto)

Ok. macie wątpliwości, można pomysł zmodyfikować w warunkach - Dotyczy wyłącznie zleceń eventowych, dotyczy wyłącznie pojazdów, gdzie termin dostarczenia jest jako przeterminowane. Jeśli jest obawa, że ktoś wyda kupę kasy, aby na czekach zrobić x zleceń, można prowadzić limit takich interwencji na event/zlecenie - wszystko można dopracować.

Ankieta jest z opcją możliwości zmiany zdania, więc bez oporów można głosy oddawać.

Generalnie to możesz kupić takiemu osobnikowi czeki aby to przyspieszył, skoro was olal widocznie miał jakiś w tym cel, druga sprawa mając taka ilość graczy trzeba prowadzić selekcję jak i również pilnować... Jestem na nie.

PostWysłany: 07 Gru 2017, 11:45 

Miejscowość: Rogów
Ja mam w spedce ponad 40 osob i problemu nie ma a nawet jesli by sie pojawil to wywalam goscia i tyle a wszyscy inni wtedy to zrozumieja nikt nie jest glupi wiec jesli go nie wywalisz to inni beda wkurzeni bo sie starali a on mimo waszych checi was olal poza tym po to jest progresja zeby dobrze liczyc terminy i brac zaufnych ludzi skoro nie ma rzedluzenia terminu to o cos w tym chodzi

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości