Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Uwaga!!!
Jeden pomysł = Jeden temat. Masz kilka pomysłów? To załóż kilka tematów.
Jeśli zakładasz temat, prosimy o założenie ankiety, aby gracze mogli się wypowiedzieć. Wystarczą 3 opcje: Tak, Nie wiem, Nie.
A graczy prosimy aby nie pisali nic nie wnoszących postów typu: "jestem na tak", tylko prosimy o głos w ankiecie.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

uważam że:
dobry pomysł 53%  53%  [ 10 ]
kiepski pomysł 47%  47%  [ 9 ]
Razem głosów : 19
Autor Wiadomość
 Temat postu: dodatkowa korzyść z rozbudowy ss
PostWysłany: 16 Lis 2017, 10:36 

wpadłem na pomysł jak dodatkowo zachęcić do rozbudowy siedziby spedycji

bonus do stawki za zlecenie ale nie do tej podstawowej za km tylko do stawki za zlecenie jako całości
na przykładzie:
pobieram zlecenie warte kwotę x, dostarczam je, rozliczam i w tym momencie na konto spedycji wpływa kwota x oraz osobno kwota y wynikająca z tego właśnie bonusu
takie rozwiązanie sprawi że kwota y będzie przychodem tylko spedycji i gracz jako jednostka nic do niej nie ma
w ten sposób możnaby ustawić wypłaty na poziomie 100% a mimo to jakaś kwota będzie się zbierać na koncie spedycyjnym i idąc dalej siedziba spedycji w pewnym stopniu będzie sama się finansować a w jakim to już by zależało od aktywności całego zespołu
oczywiście też bez przesady, niech gracze ze swojej kasy też coś dokładają

Temat postu: Re: dodatkowa korzyść z rozbudowy ss
PostWysłany: 16 Lis 2017, 19:08 

Miejscowość: Rogów
To sprawi ze gracze nie beda musieli wozic wiecej zeby spedycja zarobila a tak kazdy sie spina i stara sie byc aktywnym bo wie ze np przy zleceniu dostanie 90% wiec musi to nadrobic

PostWysłany: 16 Lis 2017, 21:51 

po mojemu 100 czy 90 czy ile tam bedzie ustalone to i tak na jedno wychodzi .....jedynie ładniej wygląda jak stawka jest 100%

ale to tylko moje skromne zdanie

PostWysłany: 17 Lis 2017, 07:10 

berjed napisał(a):
po mojemu 100 czy 90 czy ile tam bedzie ustalone to i tak na jedno wychodzi .....jedynie ładniej wygląda jak stawka jest 100%

ale to tylko moje skromne zdanie

No nie na jedno jak masz 100 to spedycja fizycznie pieniedzy nie otrzyma chyba ze ktos dobrowolnie wplaci a tak zabieramy z wyplaty 10% i gracz musi to nadrobic wiec czesciej wysyla zlecenia moim zdaniem jest ok

PostWysłany: 17 Lis 2017, 13:51 

Jesli juz to wprowadzilbym opcje dodatkowego zlecenia progresji. To znaczy raz na np kwartal pojawia sie mozliwosc pobrania zlecenia progresji gdzie tonaz jest 3-4 razy wiekszy od tonazu spedycji liczone na auto. Co do stawki niech ona bedzie wyzsza niz w spedycyjnym ale nizsza od progresji. 50% zarobionej kasy trafi do spedycji

PostWysłany: 17 Lis 2017, 20:24 

Cronox1987 napisał(a):
Jesli juz to wprowadzilbym opcje dodatkowego zlecenia progresji. To znaczy raz na np kwartal pojawia sie mozliwosc pobrania zlecenia progresji gdzie tonaz jest 3-4 razy wiekszy od tonazu spedycji liczone na auto. Co do stawki niech ona bedzie wyzsza niz w spedycyjnym ale nizsza od progresji. 50% zarobionej kasy trafi do spedycji

a termin? bo przy obecnym układzie poza konkursami i progresją niewiele jest czasu na dodatkowe zlecenia
stawka niższa od progresji: ta sie waha od około 1,5zł do 4,5zł a zwykłe spedycyjne około 1zł więc stawka w przedziale 1-1,5 mija się z celem bo lepiej wozić mniejsze zlecenia na spokojnie

te 100% wypłat to wspomniałem przy okazji, głównie chodziło mi o to że będą to dodatkowe pieniądze tylko dla spedycji, poza wypłatami dla graczy

PostWysłany: 17 Lis 2017, 22:56 

Moim zdaniem spedycja jako firma powinna cos zarabiac ludziom trzeba placic po sto procet bo to sie im nalerzy no a wlasnie taki bonus by pomagal szybciej firme rozwijac

PostWysłany: 18 Lis 2017, 12:05 

Miejscowość: Sosnowiec
Kiler6666 napisał(a):
Moim zdaniem spedycja jako firma powinna cos zarabiac ludziom trzeba placic po sto procet bo to sie im nalerzy no a wlasnie taki bonus by pomagal szybciej firme rozwijac

Obniżenie wypłat da taki sam efekt, a nie będzie wymagało poświęcania czasu szybkiego na pomysły, które tak naprawdę nic nowego nie wprowadzą. Lepiej, żeby ten czas poświęcić na inne pomysły.

PostWysłany: 19 Lis 2017, 16:46 

Moim zdaniem lepiej jest uleprzyc to co juz mamy niz tworzyc nowe rzeczy

PostWysłany: 22 Lis 2017, 19:34 

A moim daniem to bardzo dobry pomysł.
Powiem więcej , taka modyfikacja siedziby spedycji byłaby bardziej logiczna od tych które sa obecnie . Po prostu spedycja sama by na siebie zarabiała.
Dodatkowo taka rozbudowa dawałaby korzysci widoczne gołym okiem , a nie takie jak te dotyczące prędkości czy za/rozładunku, które niby są ale nie ma jak sprawdzić czy rzeczywiście przynosza korzyści. Nie twierdze że ich nie ma, ale wzrost prędkości o 0,05% ( z 55km/h to zaledwie 0,0275km/h) jest praktycznie nie do dostrzeżenia w grze.
A taki bonus w postaci dodatkowego zarobku dla spedycji byłby zawsze dostrzegalny.
Nie ma też co mówić że jest to jakiś problem związany z marnotrawieniem czasu dla admina. Skoro wprowadził 9 róznych modyfikacji siedziby spedycji, to wprowadzenie kolejnej ( lub zastapienie jednej z istniejacych) nie jest chyba takim strasznym problemem . Tym bardziej że ta modyfikacja moze dac dobry impuls dla spedycji.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości