Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Uwaga!!!
Jeden pomysł = Jeden temat. Masz kilka pomysłów? To załóż kilka tematów.
Jeśli zakładasz temat, prosimy o założenie ankiety, aby gracze mogli się wypowiedzieć. Wystarczą 3 opcje: Tak, Nie wiem, Nie.
A graczy prosimy aby nie pisali nic nie wnoszących postów typu: "jestem na tak", tylko prosimy o głos w ankiecie.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Czy jesteś za wprowadzeniem trzeciej kategorii w konkursach? 3.Trzecia kategoria-> Tylko PG
TAK 45%  45%  [ 14 ]
NIE 55%  55%  [ 17 ]
Razem głosów : 31
Autor Wiadomość
 Temat postu: Konkursy- dodanie nowej kategorii-> tylko PG
PostWysłany: 21 Wrz 2017, 14:11 

Proponuje by w konkursach dodać trzecia kategorię:
1. Po równo-jest
2. Proporcjonalny-jest
3. Tylko PG- proponuję wprowadzić

Uzasadnienie:
W wątku "Ilości przyznawane w konkursach" viewtopic.php?f=223&t=5019&start=0
speedy napisał cyt:"Ponieważ można było zauważyć znaczącą przewagę "innych typów niż PG", przemyślę sprawę i włączę ponownie dodatkowy mnożnik dla PG, ale mniejszy."
po czym wprowadził:
Zostają wprowadzone następujące zmiany:
- zostaje podniesiona stawka końcowa +2 zł,
- zostaje pomniejszona ilość przypadająca na miejsce w garażu na 15 ton,
- przelicznik wielkości dla PG wynosi 4x, czyli na miejsce PG przypada 60 ton
co jest krokiem akurat w dalszym pogłębianiu przewagi ciągników niePG.
Obecnie ( po wprowadzonych zmianach) w proporcjonalnym, jęśli ktoś nie ma na stanie PG ( lub je odpina) bez żadnego problemu wygrywa z posiadaczami PG.
Ja budowałem tabor (s3, s6, s7) w oparciu o obowiązujące zasady, po czym zasady te zostają zmienione praktycznie o 180st, myślę, że to nie jest do końca fair.
Dlatego proponuje by posiadacze PG ścigali się oddzielnie, gdyż sterowanie ilością przydziału w konkursie nigdy nie będzie sprawiedliwe.

Temat postu: Re: Konkursy- dodanie nowej kategorii-> tylko PG
PostWysłany: 21 Wrz 2017, 14:46 

pg są najbardziej opłacalny typem w grze, jeśli do tego zostanie wprowadzone to co proponujesz to wszyscy będą wozić tylko pg i pozostałe typy pójdą w odstawkę
teraz jest większa różnorodność i trzeba decydować czy chcesz dobrze zarabiać czy wygrywać wyścigi

a z tym wprowadzaniem zmian w trakcie rozgrywki to masz rację, nie powinno tego być

PostWysłany: 21 Wrz 2017, 15:53 

@StawroS:
Szanuję Twoja wypowiedź jako doświadczonego gracza.
Myślę, że Twoja teza, że po wprowadzeniu trzeciej kategorii w konkursie wszyscy przesiądą się na PG jest błędna.
Uzasadnienie:
1. Większość serwerów, nawet najmłodszy S7 działa już jakiś czas i większość graczy posiada juz określony tabor ( konwoje i unikaty) wyposażone w karty i nie będzie chciała tego zmieniać, tym bardziej że w konkursie będzie obstawiona również jego kategoria ( nie PG)
2. "Zycie nie znosi próżni" jak gracze zauważą, że w jakiejś kategorii powstaje luka, natychmiast ją wypełnią.

PostWysłany: 21 Wrz 2017, 17:29 

Dodam jeszcze swoje spostrzeżenia nabyte podczas udziału w grze.
1.Ceny zleceń za poszczególne typy naczep ustalił Twórca tej gry. Nie jest wina graczy, że wybierają opcje która jest najbardziej korzystna.
Zauważyłem też że część graczy używa sformułowania "lobby PG" raczej w sensie "kpiarskim"
Powtórzę: a czy to ich wina że wybierają opcje najbardziej korzystną?
2. W kolejnych światach/ serwerach relacje cen miedzy typami są niezmienne, czyli autor akceptuje ten stan rzeczy.
3. Dlaczego odmawia się zdrowej rywalizacji w konkursie PG dla ich posiadaczy? nic bardziej sprawiedliwego.
4. Dlaczego PG mają się ścigać z CS nie PG które jadą 25-30km/h szybciej ( i szybciej się ładują)? patrz punkt 5?
5. Opinia w stylu: zarobiłeś na PG, to w konkursie będziesz w ogonie, pozostawiam do oceny graczy.

PostWysłany: 21 Wrz 2017, 18:28 

W CT gram od paru miesięcy, doświadczenie mam nie wielkie, ale miałem okazje ścigać się w konkursie przed zmianami. Wcześniej zwykłe ciągniki nie mogły się zabrać na raz z towarem, ale dzięki temu PG nie było z góry skazane na porażkę. Teraz, w konkursach, posiadanie PG zupełnie straciło sens przez co gra traci. Proporcje 1:4, gdzie ładowność bazowa wynosi 1:7, prędkość bazowa 88 do 55, są delikatnie mówiąc fatalne. Nie ma funu z gry i ścigania się. Wprowadzenie dodatkowego konkursu tylko dla PG było by zajefajnym rozwiązaniem nie tylko dla PG, tym bardziej że jeszcze parę dni wolnych w tygodniu zostało.
Proponuję dwie zmiany:
- zmienić ilość przydzielanego towaru dla PG w proporcjonalnym z 60 na 45 ton na miejsce, stawki za kilometr zostawić takie jakie są.
- dodatkowy konkurs tylko dla PG, ilość przydzielanego towaru 60 ton na miejsce, stawka za kilometr 4 razy niższa.
W ten sposób zarobki powinny pozostać takie same, dystans między PG i zwykłymi w proporcjonalnym zmniejszy się, posiadacze pg też będą mogli sobie zdobywać kotyliony, będą trzy zupełnie odmienne formy konkursu.
:E do wrogów PG: wy też będziecie mogli startować w takim konkursie, oczywiście szanse na wygraną będziecie mieli takie jak PG w proporcjonalnym :E
therminator s7

PostWysłany: 21 Wrz 2017, 19:56 

Ricci napisał(a):
@StawroS:
Szanuję Twoja wypowiedź jako doświadczonego gracza.
Myślę, że Twoja teza, że po wprowadzeniu trzeciej kategorii w konkursie wszyscy przesiądą się na PG jest błędna.
Uzasadnienie:
1. Większość serwerów, nawet najmłodszy S7 działa już jakiś czas i większość graczy posiada juz określony tabor ( konwoje i unikaty) wyposażone w karty i nie będzie chciała tego zmieniać, tym bardziej że w konkursie będzie obstawiona również jego kategoria ( nie PG)
2. "Zycie nie znosi próżni" jak gracze zauważą, że w jakiejś kategorii powstaje luka, natychmiast ją wypełnią.

ad1. nie od razu, rewolucji by nie było ale z czasem przy okazji eventow czy z innego powodu już tak, nowi od razu by dążyli do pg bo byłaby to jedyna słuszna droga wtedy
ad2. to mnie bardziej przekonuje ale nie na tyle żeby zmienić zdanie

Ale mam inny pomysł, może głupi, nie wiem, oceńcie
proponuje wprowadzenie nowego samochodu
ciągnik siodłowy PG
prędkość zbliżona do ghosta
ładowność podstawowa 45-50ton rozbudowa do max 60t
taki samochód byłby nie opłacalny przy zwykłych zleceniach ale przydalby się w konkursach właśnie a kluczem do wygranej byłoby rozmieszczenie garaży i samochodów a dokładniej odpowiednie rozlokowanie tych szybkich
nie wiem może trochę wolniejszy, może trochę lżejszy, temat do dogrania, wymyślone na szybko

PostWysłany: 21 Wrz 2017, 20:05 

@StawroS
Pomsł bardzo ciekawy, nowatorski:)

A tak wg mnie na nowym serwerze rozwarzyłbym całkowita likwidację PG
Uzasadbienie:
1. Wprowadza więcej zamieszania
2. Dzieli graczy na dwa obozy zupełnie niepotrzebnie nas konfliktyjąc ( jak widac z wypowiedzi)

POWTARZAM: na nowym serwerrze!

Zmiany o 180 stopni na serwerach które trwają rok, dwa, trzy to tak jakby podczas meczu sedzia co 5 minut zmieniał zasady i to diametralnie...

PostWysłany: 21 Wrz 2017, 20:11 

Ricci napisał(a):
@StawroS
Pomsł bardzo ciekawy, nowatorski:)

A tak wg mnie na nowym serwerze rozwarzyłbym całkowita likwidację PG
Uzasadbienie:
1. Wprowadza więcej zamieszania
2. Dzieli graczy na dwa obozy zupełnie niepotrzebnie nas konfliktyjąc ( jak widac z wypowiedzi)

POWTARZAM: na nowym serwerrze!

Zmiany o 180 stopni na serwerach które trwają rok, dwa, trzy to tak jakby podczas meczu sedzia co 5 minut zmieniał zasady i to diametralnie...

zamieszanie? poniekąd o to chodzi, niech każdy sam wybierze w którą stronę pójdzie, nieskomplikowana gra będzie nudna
to nie konflikt tylko różnica zdań :)

PostWysłany: 21 Wrz 2017, 20:26 

@StawroS
Ok, ale zobacz co napisałeś w pierwszym poście"
cyt:"teraz jest większa różnorodność i trzeba decydować czy chcesz dobrze zarabiać czy wygrywać wyścigi"

Zauważ jak postawiłeś alternatywę: albo w ranku, albo w konkursie tzn co? ktoś, kto ma dobre wyniki w ranku ogólnym (raczej PG) już w wyścigach nie powinien wygrywać?

nic bardziej demobilizujacego... w tej grze... na wszystkich serwerach których gram, walczę w obu rankach ( nie odpuściłem ani jednego konkursu).

PostWysłany: 21 Wrz 2017, 20:46 

Poza tym ile razy czytałem takie teksty na s6;
Jak jest dyskusja nt ranku ogólnego i ktoś jest dobry, to natychmiast pada: aaa bo jesteś z "lobbyPG" i dlatego jesteś wysoko... i po co to? i w tym sensie PG wprowadza zamieszanie, bo rank ogólny nie jest jednak adekwatny...
Gdyby PG nie było( jest przecież 8 innych kategorii i zróżnicowania jest dużo) rank ogólny byłby adekwatny do gry i włożonej pracy i nie było by tego typu tekstów...

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości