Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Uwaga!!!
Jeden pomysł = Jeden temat. Masz kilka pomysłów? To załóż kilka tematów.
Jeśli zakładasz temat, prosimy o założenie ankiety, aby gracze mogli się wypowiedzieć. Wystarczą 3 opcje: Tak, Nie wiem, Nie.
A graczy prosimy aby nie pisali nic nie wnoszących postów typu: "jestem na tak", tylko prosimy o głos w ankiecie.

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Konwoje i dodatkowe korzyści
PostWysłany: 24 Cze 2016, 10:08 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
Dlaczego Konwoje są tak ważne?
Z prostego powodu jeden Konwój zastąpi:
- 100 aut na S6, 150 na pozostałych światach,
- minimum 200 kierowców na s6, i minimum 300 kierowców na pozostałych
To jest ogromne odciążenie serwera...

Nie chcę otwierać nowych światów, (S6 także kiedyś się zapełni).

Naszym ratunkiem (wszystkich graczy s2,s3,s4,s5,s6) są Konwoje, powinny być wprowadzone dawno temu, ale jak widać nie było mi dane wpaść na taki pomysł :(

Jednak z tego co widzę gracze mają niechęć do zamiany swoich aut na Konwoje, głównie przez Eventowe Konvertici...
Ale proszę się nie obawiać tego, skoro były Eventowe Konvertici to mogą się pojawić "Eventowe Konwoje".

Druga sprawa dużo osób narzeka na wprowadzenie technologii (s2,s3,s4,s5).
Każda gra wprowadza "aktualizacje" które poprawiają stary niedoskonały skrypt. Tylko te inne gry robią to szybciej, bo mają "sztab ludzi". Aktualnie będą obejmowane technologiami tylko te auta które maja odpowiedniki w Konwojach, więc macie jeszcze czas, a nie zamierzam szybko objąć technologiami starych najlepszych aut - spokojnie..

Jednak temat jaki chciałem poruszyć jest inny.
Jak zachęcić do zmiany Was na Konwoje? Ze sprawy Eventowych Konverticów wynika że ładowność dla Was ma duże znaczenie.

Proponuję:
1. Eventowe silniki dla Konwojów, coś jak "Konvertic"
2. Podnieść prędkość Konwojów, w końcu auta jadące w Konwoju w rzeczywistości jadą szybciej :)
3. Sprawa Konkursów, jak już niektórzy zauważyli, Konwoje mogą powodować dodatkowe koszty w zleceniach, dlatego proponowałbym aby Garaż Konowjowy liczył się w Konkursach Spedycyjnych jako połowa miejsc - zapewne często będą jeździć na pusto.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje które zachęciłyby go do zmiany na Konwoje?

Proszę nie "hejtować" to co opisałem to są pomysły, czekam na opinie "budujące pomysł", odpowiedzi typu: "nie, bo nie" będą kasowane, szukamy rozwiązania więc wszystkie "wypowiedzi / zdania" nie związane z tematem będę kasował, aby nie zacierały sensu tematu.

Temat postu: Re: Konwoje i dodatkowe korzyści
PostWysłany: 24 Cze 2016, 10:28 

speedy napisał(a):

Proponuję:
1. Eventowe silniki dla Konwojów, coś jak "Konvertic"

Teoretycznie ma to sens. Na pewno trzeba brać pod uwagę stopień rozwoju gracza - zbadane technologie i/lub silniki. Nikt nie zamieni auta na takie o mniejszej mocy. Czy zwiększać? W sumie z jakiej racji skoro zbadane nie jest.

2. Podnieść prędkość Konwojów, w końcu auta jadące w Konwoju w rzeczywistości jadą szybciej :)
Prędkość pewnie związana jest z mocą silnika :) także jeśli zostanie spełniony pkt 1 to 2 wchodzi w automacie.

3. Sprawa Konkursów, jak już niektórzy zauważyli, Konwoje mogą powodować dodatkowe koszty w zleceniach, dlatego proponowałbym aby Garaż Konwojowy liczył się w Konkursach Spedycyjnych jako połowa miejsc - zapewne często będą jeździć na pusto.

Konkursy nie powinny być wyznacznikiem konwojów. Jest to dodatkowa opcja, z której nie każdy korzysta. Jeśli natomiast ma to mieć wpływ na wynik konkursu to warte rozważenia.

Moje rozumowanie jest takie, że konwój ma być alternatywą dla polepszenia działania serwera. Więc jaka jest różnica w posiadaniu 100 aut x 25 to czy jednego 2500 ton? Chyba, że ktoś lubi siedzieć godzinami i 'ogarniać' swoje uzbierane 40 tys zestawów. Myślę, że każdy ma opcję wyboru i z tego co wiadomo powrotu z konwoju do 'garażu zwykłego'.

PostWysłany: 24 Cze 2016, 10:53 

Pomysl coraz bardziej mnie przekonuje i idzie w dobrym kierunku
Narazie nie testuje bo na s4 bym musial zbadac moce huragana aby odblokowac konwoj
poczekam na altro bo niema dla mnie alternatywy chyba ze xt z jakims ewentowym abym ghosty 25,6t wymienil oczywiscie na lepsze parametry

A co z naczepami bo ta funkcja chyba w trakcie mam kupic 1 danego typu czy 150

PostWysłany: 24 Cze 2016, 11:20 

to fakt tez myslę że event na konwoje musi byc patrząc na stare swiaty beast 175000 konvertic i aktro to juz prawie standard i cieżko kogoś zmusić na konwój huraganow zamiast konverticów bo odciazenie serwerów nie nadejdzie.

Oczywiscie tansze auta tez muszą być ale raczej konwojow combo nikt nie zrobi bo majac garaz na max rozbudowany i przystosowany do zamiany na konwojowy nie jezdzi combo.

tonaz konwojow powinien byc zwiekszony w porownaniu do pojedynczych zestawów gdyz jak piszesz beda czesto jezdzic niezapelnione bo takich zlecen dokladnych sie nie znajdzie.

a moze pomyslem by bylo w garazu konwojowym dodatkowe 5 miejsc garazowych zeby jakąś reszte zlecenia zabrac niz wysylac nastepny konwoj z 20 tonami .to taka rezerwa by byla.

jesli konwoj ma byc ulatwieniem to na zachete dobrym pomyslem bylaby wysylka z calego panstwa,bo wysylka konwoju sie nie zmienia i tak samo trzeba klikac zeby wyslac tylko powroty szybcie a to tez duzy plus.wiec albo wieksza ladownosc albo dodatkowe miejsce na np:5 zestawow czyli konwój i 5 zestawow w garazu konwojowym.

moze wrocily by zlecenia glownie na pg wieksze niz 250k?
i jeszcze kwestia reputacji ktora powinna bardziej wzrosnac po wykonaniu zlecenia przez konwój.i sprawa ulepszonych silnikow.
jesli dany samochod ma silnik ulepszony to automatycznie konwoj musi miec te same parametry bez ponownego ulepszania silnikow konwojowych.

PostWysłany: 24 Cze 2016, 11:37 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lipniki
pifpaf napisał(a):
Oczywiscie tansze auta tez muszą być ale raczej konwojow combo nikt nie zrobi bo majac garaz na max rozbudowany i przystosowany do zamiany na konwojowy nie jezdzi combo.

Do słabszych aut nie będzie Konwojów.

pifpaf napisał(a):
tonaz konwojow powinien byc zwiekszony w porownaniu do pojedynczych zestawów gdyz jak piszesz beda czesto jezdzic niezapelnione bo takich zlecen dokladnych sie nie znajdzie.

No własnie zrobiłem "+1" ale to chyba może być zbyt mało.

pifpaf napisał(a):
a moze pomyslem by bylo w garazu konwojowym dodatkowe 5 miejsc garazowych zeby jakąś reszte zlecenia zabrac niz wysylac nastepny konwoj z 20 tonami .to taka rezerwa by byla.

To będzie czasochłonne, wolę dodać ładownosć do Konwoju "zapasową".

Dodatkowo myślałem nad nowym systemem zleceń w spedycji, gdzie będzie się podawać ilość jaką chcemy a kwota będzie się dostosywać w zależności od wybranego przez nas terminu - ale to temat na kolejne miesiące.

pifpaf napisał(a):
jesli konwoj ma byc ulatwieniem to na zachete dobrym pomyslem bylaby wysylka z calego panstwa,bo wysylka konwoju sie nie zmienia i tak samo trzeba klikac zeby wyslac tylko powroty szybcie a to tez duzy plus.wiec albo wieksza ladownosc albo dodatkowe miejsce na np:5 zestawow czyli konwój i 5 zestawow w garazu konwojowym.

Mogę zrobić zakłądkę wysyłania Konwojów z różnych garaży.

pifpaf napisał(a):
moze wrocily by zlecenia glownie na pg wieksze niz 250k?
i jeszcze kwestia reputacji ktora powinna bardziej wzrosnac po wykonaniu zlecenia przez konwój.i sprawa ulepszonych silnikow.
jesli dany samochod ma silnik ulepszony to automatycznie konwoj musi miec te same parametry bez ponownego ulepszania silnikow konwojowych.

Większe nie bo jest problem z bilansem.
Co do reputacji jestem za. Aby mieć lepszy silnik w Konwoju trzeba go mieć w zwykłym aucie.

PostWysłany: 24 Cze 2016, 11:43 

Ja właściwie byłbym skłonny spróbować, bo zawsze jestem otwarty na nowe opcje ale przeczytałem:
UWAGA!!!
Aby obsługiwać Konwój, trzeba posiadać Konto Premium ważne dłużej niz 7 dni.
W związku z tym że zamierzam zredukować liczbę zestawów do takiej ilości że nie zamierzam korzystać z premium wcale, konwoje w moim przypadku odpadają ponieważ to takie delikatne wymuszenie zakupu premium.
Co do technologii nie mam zastrzeżeń, fajnie bo teraz trzeba trochę się postarać żeby chociażby kupić jakiś pojazd. Fakt faktem że trzeba sobie to utrudniać na swój sposób o którym na razie nie powiem póki się całkiem nie sprawdzi, bo zacząłem grę na S6 tylko pod innym nickiem już. Chciałem grać na S5 bo tam jest chociaż poziom średni ale inne serwery praktycznie ,, nie żyją'' ktoś tam burknie coś raz na parę dni co zmusiło mnie do grania na łatwym, lecz tak jak mówię ;D łatwo to wcale nie będzie :)
Opiszę za miesiąc czy dwa bo tyle będzie trwał mój eksperyment :D

PostWysłany: 24 Cze 2016, 12:32 

O ile starsze światy S2-S5 teraz już cierpią na brak graczy to wprowadzenie technologii na starsze modele dotąd ich nie wymagające całkiem dobije wszelkie próby ich ożywienia.
Rozumiem konieczność wprowadzania technologii ale niech to obejmie nowe modele aut oraz same konwoje ale pozostawmy wcześniejsze auta takimi jakie są. Takie rozwiązanie pozwoli starym zarobionym graczom wydać nadmiar gotówki oraz zredukować te tysiące zestawów natomiast nowym nadal pozostanie możliwość zakupu tanich zestawów w komisie bez konieczności męczenia się latami z blokadą DT.

PostWysłany: 24 Cze 2016, 14:24 

Speedy myślę, że 3 punkty opisane w propozycjach są OK, ale mam małe uwagi:
nie rozumie tylko końcówki 3 punktu "zapewne często będą jeździć na pusto" - przypuszczam, że nie wszyscy będą mieli w 100% garaże z konwojami ( a to tylko z prostego powodu, że jakiś garaż dopiero będzie miał mniej miejsc niż 100) wobec tego nawet jak komuś zostanie mnie ładunku do dowiezienia to wyśle auta z takiego garażu. Chyba, że będzie sytuacja, że konwoje będą jechały szybciej, to wtedy dla zyskania czasu ( w szczególności dotyczyło to będzie konkursów) będziemy wysyłali nawet dla 10t konwoje, bo będą szybciej się przemieszczały, dlatego z podniesieniem prędkości konwojów byłbym ostrożny.
Natomiast zamiast eventowych silników dla konwojów, może lepiej zwiększyć tonaż dla poszczególnych mocy konwojów tak, żeby 620 KM konwój miał zbliżony tonaż do 100 szt. Konvertików (podaje przykład dla s6), a zbadanie takiego konwoju byłoby np. 4-8 razy droższe od oferowanej w tej chwili kwoty 24 000 000 zł. Co w przypadku jeżeli ktoś w garażu ma PG to tonaż też byłby tak niski tj. 2 232 100 kg?

Spedycja V.I.P. Transport

PostWysłany: 24 Cze 2016, 14:39 

Jak beda dzialac konwoje przy magazynach, jezeli biore zlecenia do kilku miast docelowych? Czy bede musial brac do 1 miasta zeby sie dalo konwoj wyslac?

PostWysłany: 24 Cze 2016, 14:53 
Awatar użytkownika

Witam, wysłałem wszystkie auta do innych miast, zeby w tym jednym kupić konwój, zmieniłem na graż konwojowy i... mogę kupić auto konwój o ładowności 2 232 100kg, a dla PG gdzie są konwoje ???

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości